Tetris Office Building v Praze 4

Tetris Office Building v Praze 4

(9. 11. 2012) Developer s kořeny v Rusku staví v Praze 4 nové kanceláře. Autorem architektonického návrhu je pražský Ateliér 6 (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Tetris Office Building v Praze 4

Developer s kořeny v Rusku staví v Praze 4 nové kanceláře. Autorem architektonického návrhu je pražský Ateliér 6 (doplněno Stavbaweb).

Tetris office building
(ČTK) - V Praze 4 nedaleko metra Budějovická vzniká nová kancelářská budova s názvem Tetris Office Building. Hotová má být ve druhém čtvrtletí 2013. Na setkání s novináři ve středu 7. listopadu projekt představila realitní poradenská společnost Jones Lang LaSalle (JLL). Stavitelem je zahraniční soukromý investor, který dosud působil hlavně v Rusku a v Česku staví poprvé. Firma si přála zůstat v anonymitě.

Ve srovnání s jinými kancelářskými projekty v lokalitě bude vznikající stavba menší, k pronájmu nabídne 4821 metrů čtverečních kanceláří. Záměrem stavitele není budovu po dokončení prodat, chce jí provozovat dlouhodobě. Současně developer připravuje v Praze další kancelářský projekt o výměře kolem 10 000 metrů čtverečních, sdělil vedoucí oddělení kancelářských nemovitostí v JLL Eduard Forejt.

Výstavbu v Praze 4 začal developer na spekulativní bázi, tedy bez předem sjednaných nájemců. JLL však už se zájemci o pronájem jedná, s některými firmami se už dokonce dohodla, uvedl Forejt.

Pražský kancelářský trh nepřestal ani ve třetím čtvrtletí klesat, uvedlo nedávno sdružení poradenských firem Prague Research Forum. Vlastníci administrativních budov pronajali meziročně o 11 procent kanceláří méně, mezičtvrtletně trh klesl o 38 procent.

Doplněno Stavbaweb:
Místo: Praha 4, rozhraní ulic Budějovická a Sedlčanská
Investor a developer projektu: privátní investor
Architektonický návrh:
Atelier 6, s.r.o.
4281 m2 administrativních ploch
368 m2 maloobchodních ploch
Termíny: únor 2012 (zahájení), Q2 2013 (plánované dokončení)

 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz