The Olin studio: "křížení cest"

The Olin studio: "křížení cest"

(10. 12. 2010) Přechod pro příští generace volně žijících živočichů směrem na západ nad dopravní tepnou v Coloradu ve Spojených státech.

 
 
 
 

The Olin studio: "křížení cest"

Přechod pro příští generace volně žijících živočichů směrem na západ nad dopravní tepnou v Coloradu ve Spojených státech.

Americká architektonická kancelář Olin studio byla vybrána z pěti finalistů soutěže, jejímž zadáním bylo vyřešit přechod pro příští generace volně žijících živočichů. Ty - a zároveň i pěší lidské chodce - bylo třeba bezpečně převést směrem na západ nad dopravní tepnou v Coloradu ve Spojených státech.

'wild (x)ing'  - křížení pro divoce žijící zvěř - je konstrukčně založeno na tvaru kosodélníku, který nabízí pevnost, dynamickou pružnost a efektivní modulární šablonování.


Inovativní využití prstence jako rámu pro kazetovou konstrukci a pro moduly koridoru zvěře a využití univerzální geometrie pro generování tvaru umožňuje přizpůsobit se jakémukoliv způsobu přechodu volně žijících živočichů.
'Wild (x)ing' lze  přizpůsobit růstu a změnám dopravní sítě. Se změnou šířky dálnice může být přechod odpovídajícím způsobem rozšířen, zkrácen nebo odstraněn pro nové použití jinde.Dvojnásobné zakřivení tvaru kazetové struktury umocňuje podobnost se stávajícími podmínkami koridoru, podporuje mozaiku stanovištních modulů a vytváří geometrii, kterou lze rozdělit do souboru shodných konstrukčních prvků.


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz