The Olin studio: "křížení cest"

The Olin studio: "křížení cest"

(10. 12. 2010) Přechod pro příští generace volně žijících živočichů směrem na západ nad dopravní tepnou v Coloradu ve Spojených státech.

 
 
 
 

The Olin studio: "křížení cest"

Přechod pro příští generace volně žijících živočichů směrem na západ nad dopravní tepnou v Coloradu ve Spojených státech.

Americká architektonická kancelář Olin studio byla vybrána z pěti finalistů soutěže, jejímž zadáním bylo vyřešit přechod pro příští generace volně žijících živočichů. Ty - a zároveň i pěší lidské chodce - bylo třeba bezpečně převést směrem na západ nad dopravní tepnou v Coloradu ve Spojených státech.

'wild (x)ing'  - křížení pro divoce žijící zvěř - je konstrukčně založeno na tvaru kosodélníku, který nabízí pevnost, dynamickou pružnost a efektivní modulární šablonování.


Inovativní využití prstence jako rámu pro kazetovou konstrukci a pro moduly koridoru zvěře a využití univerzální geometrie pro generování tvaru umožňuje přizpůsobit se jakémukoliv způsobu přechodu volně žijících živočichů.
'Wild (x)ing' lze  přizpůsobit růstu a změnám dopravní sítě. Se změnou šířky dálnice může být přechod odpovídajícím způsobem rozšířen, zkrácen nebo odstraněn pro nové použití jinde.Dvojnásobné zakřivení tvaru kazetové struktury umocňuje podobnost se stávajícími podmínkami koridoru, podporuje mozaiku stanovištních modulů a vytváří geometrii, kterou lze rozdělit do souboru shodných konstrukčních prvků.


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz