Top‘rezidence Pomezí

Top‘rezidence Pomezí

(25. 6. 2018) Stavba první etapy dle návrhu Petra Bouřila (ABM architekti) bude zahájena v září 2018

   
 
 
 
 

Top‘rezidence Pomezí

(PROTEX) - Na realizaci top‘rezidence Šárecké údolí, plynule navazuje další větší projekt v pražských Košířích v ulici Na Pomezí.
Zde, na úpatí stolové hory Vidoule, s výhledy na Prahu, vyroste top‘rezidence Pomezí.

Koncept "bydlení v parku" zahrnuje území 3,7 hektaru, na jehož urbanistickém návrhu pracovalo v rámci architektonického workshopu 12 zahraničních i tuzemských architektonických studií. Odborná porota, za účasti zástupců MČ Praha 5, vybrala koncept a jeho autoři byli v prosinci roku 2016 představeni veřejnosti.

Výstavba top ́rezidence Pomezí bude fázována do dvou etap v průběhu let 2018-2022.

"Letos v dubnu jsme získali stavební povolení na první etapu projektu, která sestává ze čtyř čtyřpodlažních domů s 90 bytovými jednotkami s dispozicemi od 2+kk po 5+kk, o výměrách od 40 do 250 m2 podlahové plochy. Náročnější klientelu zaujaly v nabídce dvouúrovňové penthousy s velkými střešními terasami a neodolatelnými výhledy na Prahu," informuje Patrik Skála, technický ředitel KKCG Real Estate. V září 2018 se předpokládá zahájení výstavby těchto čtyř čtyřpodlažních bytových domů dle návrhu Petra Bouřila ze studia ABM architekti. Předpoklad dokončení stavby je v dubnu 2020.

"Zájem o bydlení v top ́rezidenci Pomezí je velký, máme rezervováno přibližně 50% jednotek. Zájemce zaujme v první řadě lokalita, výhledy na Prahu, které domy díky svažitému pozemku poskytují, dobrá dostupnost, občanská vybavenost a blízkost přírodního parku Košíře-Motol. Dalším benefitem je samotná architektura a variabilita dispozic bytů a penthousů. Při jednání se zájemci o bydlení je vidět, že top’rezidence je klienty vnímána jako značka kvality. Garantujeme kvalitu lokality, standardů - a také přístupu ke klientům. Máme vlastní prodejní tým, a to nám dává možnost řešit případné individuální požadavky flexibilně. Individuální přístup a servis klienti vždy ocení. Vážíme si toho, že někteří rezidenti ze Šáreckého údolí jsou našimi klienty i v top’rezidenci Pomezí," hodnotí Otto Koval.

Druhá etapa top’rezidence Pomezí je plánována na léta 2020-2022. Podílet se na ní bude vítězné trio architektů pod vedením studia Bogle Architects (Velká Británie), sdružení Bauschlager Eberle (Rakousko)/Hnilička architekti (ČR), majo architekti (ČR). Nabídne kombinaci bytů (56), řadových rodinných domů (38) a pěti vil. Vrcholem nabídky je unikátní vila od ateliéru majo architekti. Je umístěna v intimní koncové poloze, při pohledu z veřejného prostoru vizuálně ukrytá za skupinou řadových rodinných domů a v bezprostředním kontaktu s navazující rozsáhlou lesní zelení přírodního parku Košíře-Motol.

Předpokládaná celková investice do top ́rezidence Pomezí je cca 2 mld. Kč.

Značku top’ rezidence budeme i nadále rozvíjet a plánujeme i v budoucnu realizovat další rezidenční projekty s tímto názvem spolu se jménem lokality, tak, jak je tomu v Šáreckém údolí a nyní na Pomezí.

Vizualizace: www.top-rezidence.cz/pomezi

Související články:
Výstava Top rezidence POMEZÍ  14.12.2016

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

 
 
 
 
50.0617394
14.3675075
Top‘rezidence Pomezí

Top‘rezidence Pomezí

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

6. 10. 2022 14:46:02

Re: Elysium spa

Paráda!

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz