Top rezidence Šárecké údolí

Top rezidence Šárecké údolí

Praha - Šárka

(17. 9. 2018) Šafer Hájek Architekti

   
 
 
 
 

Top rezidence Šárecké údolí

Padesát nízkoenergetických řadových domů je zasazeno do přírodního parku Šárecké údolí na místě bývalé Baráčkovy cihelny. Architekti domy navrhli v nadčasovém stylu a s citem pro genia loci. Dominantou místa je městský parter, umožňující všestranné společenské využití.
Klíčovým principem urbanistického řešení bylo vytvoření velkého poloveřejného parku, který je v rezidenci umístěn centrálně a prostorově se vztahuje ke komínu bývalé cihelny. Rezidenční prostor má venkovský ráz, obyvatelé zde mohou odpočívat nebo sportovat. Komín v rohu městského parteru je součástí konstrukce společné klubovny, kde je možné posedět uvnitř i na otevřené verandě. Ke klubovně přiléhá jezírko. V rezidenčním areálu jsou velké balvany a lichoběžníkové segmenty drátěných klecí prorostlých zelení. Část vzrostlých stromů tvoří malé hájky, které vyrůstají z malých travnatých kopců. Na společnou zeleň navazují soukromé prostory domů, zahrádek a předzahrádek. Ulice mají rezidenční charakter. Součástí areálu je i dětské hřiště, multifunkční plocha a hřiště na pétanque.

Třípatrové domy jsou postaveny v řadách, mají předzahrádky a zahrádky s přímým vstupem z obývací části domu. Každý z nich přiléhá buď k okolní přírodě, nebo k parku, což znamená, že nikde nejsou umístěny dvě řady domů proti sobě a nevzniká tak koridor se zástavbou na obou stranách.
Hravost domům dodávají dva typy fasád a kombinace přírodních materiálů, jako je dřevo, obklady z cihelných pásků a minerální omítky. Domy jsou v nízkoenergetickém standardu. Nechybí garáže pro automobily.

Tisková zpráva

Projekt soutěží o titul STAVBA ROKU 2018. Hlasovat pro něj můžete během září na www.stavbaroku.cz.  Top rezidence Šárecké údolí postoupila mezi nominované stavby soutěže.

 

Autoři: Jaroslav Šafer, Oldřich Hájek, Pavel Lesenský, Jakub Koníř, Olga Kostřížová
Projektant: AED project, a.s. – Aleš Marek, Karel Chlupáč, Marek Ženka, František Roztočil
Dodavatel: CASTA a.s.
Investor: KKCG Real Estate, a.s.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2017

 
 
 
 
50.0840853
14.4156069
Top rezidence Šárecké údolí

Top rezidence Šárecké údolí
Praha - Šárka

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz