Torre Numero Due

Torre Numero Due

(19. 7. 2021) Vitra Kampus odhalil nejnovější přírůstek areálu

   
 
 
 
 

Torre Numero Due

V sídle švýcarské nábytkářské značky Vitra ve Weil am Rhein nově vyrostl třímetrový objekt umělkyně a designérky Nathalie Du Pasquier. Socha Torre Numero Due se nachází vedle hasičské zbrojnice Zahy Hadid a představuje vedle VitraHausu studia Herzog a de Meuron, Vitra Design Musea Franka Gehryho nebo budovy Schaudepot další architektonické lákadlo Vitra Kampusu. Pro fanoušky designu a architektury je areál v bezprostřední blízkosti švýcarské Basileje každoročně lákavou letní destinací. 

Torre Numero Due je směsicí umění, designu a architektury a je nejnovějším přírůstkem do řady objektů a budov ve Vitra Kampusu. Objekt je součástí limitované edice vytvořené Nathalie Du Pasquier v roce 2020 pro výstavu BRIC pořádanou italskou společností Mutina. Struktura čerpá inspiraci z cihel – od nepaměti základního stavebního prvku a zároveň motivu, který se v tvorbě a obrazech umělkyně v posledních letech opakovaně objevuje. 

Pro výstavu zkoumala Nathalie Du Pasquier cihlu v její fyzické a koncepční podstatě, jako prvek spojený se zemí a jejími procesy. Socha vznikla využitím různých druhů cihel a jejich otáčením, glazováním na světlé barvy a vrstvením do gigantické struktury. Vnitřní konstrukce sochy zůstala odhalená, což nabízí nečekanou perspektivu; kontrast hmoty a prázdného prostoru. Návštěvníci najdou Torre Numero Due na promenádě Álvaro Siza v blízkosti hasičské zbrojnice, které vtiskla podobu Zaha Hadid.

O autorce

Nathalie Du Pasquier, narozená v roce 1957 ve francouzském Bordeaux, je umělkyně a designérka žijící v Miláně, která se proslavila jako zakládající členka skupiny Memphis – viz výstava Memphis: 40 let kýče a elegance, která je k vidění v galerii Vitra Design Museum do 23. ledna 2022. Rané dílo Du Pasquier zahrnuje nábytek, textil, oděvní design a šperky a také ikonické výtvory v oblasti dekorací a vzorů. Od roku 1987 věnuje nejvíce času malbě.

Základní informace o soše
Název: Torre Numero Due, 2020
Materiál: Natřená cihla
Rozměry: 293.4 × 142.5 × 142.5 cm

tisková zpráva

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

11. 7. 2021 18:08:40

Re: Bastion Florenc

Sracka

 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz