Torre Puig

Torre Puig

(9. 5. 2016) Mrakodrap, který protíná oblohu v Barceloně.

   
 
 
 
 

Torre Puig

Nové firemní sídlo společnosti Puig - Torre Puig - se nachází na Plaza Europe, v novém obchodním a nákupním centru Barcelony. Jasně identifikovatelná stavba, která je situována v atraktivní lokalitě na půl cesty mezi letištěm a metropolí, je od moře vzdálena  4 km.

Stavba navržená architektem Rafaelem Moneo má rozlohu více než 23 000 m2.

22podlažní věž představuje úžasnou výšku 109 m. Zasklení o rozloze 8 500 m2 dodala společnost AGC.

Návrhu dominovala neutralita, lehkost a čistota, která byla dosažena použitím skla a převážně bílých tónů v interiéru (stropy, schodiště, skříně, svislé plochy a nábytek). Výrazný prvek fasády stoupá jako bílá stuha vzhůru a vytváří jednotu mezi exteriérem a vnitřním prostředím.

Pro vytvoření této impozantní fasády zvolil architekt Stopray Vision-50on Clearvision, sklo s tepelně tvrzeným dvojitým stříbrným povlakem s protisluneční ochranou na sklovině s nízkým obsahem železa, která má vynikající index podání barev a vysokou neutralitu.  

Většinu energie poskytuje solární a geotermální zařízení a vše je automaticky řízeno, kontrolováno a vyhodnocováno. Pruhy skla dekorované bílým sítotiskem, které tvoří obálku budovy, zaručují určitou míru soukromí a poskytují ochranu před horkem pro uživatele stavby. Jako spirála ovíjí fasádu budovy a pokračují až nad střechu, což významně opticky budovu zvyšuje. Také díky těmto spirálovým pruhům byla vylepšena energetická bilance budovy, která získala certifikaci LEED Gold v oblasti energetické účinnosti.

Torre Puig stojí v sousedství další zajímavé stavby Renaissance Barcelona Fira Hotel, tentokrát z dílny studia Ateliers Jean Nouvel  a Ribas & Ribas Arquitectes. Reflexní sklo opatřené potiskem z produkce AGC vytváří neméně zajímavou fasádu o téměř 10 000 m2.
Podle podkladů společnosti AGC Flat Glass Czech
Foto: © AGC Glass Europe, Jean-Michel Byl


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

  Výrobci/dodavatelé

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz