tranzitdisplay vyhlašuje další ročník soutěže pro studenty VŠ

tranzitdisplay vyhlašuje další ročník soutěže pro studenty VŠ

(14. 11. 2013) V rámci lektorských aktivit vypisuje tranzitdisplay v letošním školním roce 2013- 2014 další ročník soutěže o nejzajímavější studentský projekt, který by dokázal libovolnou formou představit současné umění jako běžnou součást našeho života.

 
 
 
 

tranzitdisplay vyhlašuje další ročník soutěže pro studenty VŠ

V rámci lektorských aktivit vypisuje tranzitdisplay v letošním školním roce 2013- 2014 další ročník soutěže o nejzajímavější studentský projekt, který by dokázal libovolnou formou představit současné umění jako běžnou součást našeho života.

Vybraný projekt se uskutečnění v prostorách galerie tranzitdisplay v druhé půlce školního roku 2013/14 jako součást stálého programu a tranzitdisplay ho podpoří částkou 10 000 Kč.

Může jít o jednorázovou akci stejně jako o dlouhodobější koncept. Soutěž není nijak limitovaná – výsledkem může být koncept přednášek, debata, výstava, performance nebo využití současných médií. Vítěze vybere na základě předložených prací board tranzitdisplay.
V loňském roce byl oceněn projekt skupiny studentů pražské AVU J. A. R. O. Kateřina Zochová, Matyáš Chochola, Alexandr Puškin a Janek Rous pak během čtyř týdnů svůj projekt, za účasti řady zajímavých hostů, odprezentovali:
„Snaha o vyvolání pocitu všepřsahující intuitivní jasnosti skrze čtyřdílný seriál s mnoha vstupy, výstupy a postupy, které neobstarají pravdu, ale přesto by měly být odpovědí na otázku, proč jsme tady.“


Jak by měl projekt vypadat?
- Vytvořte návrh programu, debaty, přednášky, publikace nebo jiného druhu prezentace, který by si kladl za záměr představit současné výtvarné umění širší veřejnosti, vašim spolužákům nebo profesorům.
- Podstatný je záměr a způsob, jak by k této prezentaci došlo. Nemusíte řešit technické otázky.
- Maximální částka, kterou váš projekt můžeme podpořit, je 10 000 Kč. Uvítáme vaši schopnost doplnit financování projektu z dalších zdrojů.
- Nerozhoduje délka ani podoba projektu, ale jeho schopnost srozumitelně a kvalitně uvést to, co jste schopni ze současného umění představit.
V rámci výzvy nabízí TD skupinám studentů a jejich profesorům využít možnosti zdarma navštívit komentované prohlídky probíhajících výstav. Studenti tak mohou získat podrobné informace o současné podobě českého i zahraničního umění přímo v galerijním prostředí. Nabízíme také lektorský program, představující současný český a zahraničí video art z Mediátéky TD za přítomnosti vybraného umělce.
Návrhy svých projektů o maximální rozsahu 1-2 normostrany zasílejte na mail horak@tranzit.org nejpozději do 5.1. 2014.

Více info na webu TD.
---
tranzitdisplay
otevírací doba út-ne 12.00 - 18.00
Dittrichova 9/337, Praha 2
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

28. 2. 2020 08:15:31

Re: Rozhledna na vrchu Šibeník

Připadá mi to jako politizování situace kolem členství v EU, které cílí na lidi bez znalostí souvislostí a bez zájmu o politiku. Hurá, podívejte jak je EU dobrá! Všude i v autobusech nálepky, jak se EU spolupodílí na všem, málem i na výrobě betonových tvárnic na chodníky a sirky do krabiček. Samá podlost! My zatím platíme do fondů EU méně, než kolik čerpáme, ale proč čerpáme na takovéto téměř bezvýznamné stavbičky miliony, když nám kulhají investice i peníze do oprav všech typů silnic? Proč naši řidiči denně bourají po srážce se zvěří? Na I.třídách a dálnicích? Protože nemáme oplocení a podchodu i mosty pro zvěř, aby nemusela přes cestu pod kola aut! Toto má být smysluplná investice za stovky milionů!! Kdo to nezažil, neví, co to je za nezměrný děs, který někteří řidiči zaplatí životem nebo doživotním zmrzačením, a nejen oni. ale i jejich děti, partneři, rodiče. O likvidaci majetku a zruinování některých z nich nemluvě. Mně takto rozhledny připadají jako aktivity Kocourkovských občanů. Není těch stovek pitomostí v této zemi už moc? Celý den by na jejich výčet nestačil! Také pokus primátora Macury v Ostravě prosadit novou 3 km tramvajovou trať v Porubě tam, kde ji nikdo nepotřebuje a dokonce většina občanů odmítá, patří do této kategorie pomatenosti, protože zase jde o to, že nějaký spolek amatérů omylem zvolených ve volební euforii na Magistrátě odsouhlasil, že na to může Ostrava dostat víc než miliardu z dotací. Slabomyslnost lidiček bez významu hold v této zemi stále má podivnou váhu! Jak dlouho ještě bude blbost tolerována?

20. 2. 2020 18:50:35

Re: Re: Polemika o panoramatu a mrakodrapech pokračuje.

Polemika o výškových budovách nikdy neskončí. Dnes je to již otázka prestiže, nikoliv potřeby. Kdo výš, je geroj, je víc. Viz Arabský svět i dálný asijský východ. Blbost lidská vítězí. Ale žižkovská trojka od Evy Jiřičné nejsou mrakodrapy, to je úchvatný návrh, jak zaplnit místo po telekomunikační věži a kdo zná podrobně a detailně souvislosti, musí se paní Jiřičné poklonit. Věřím, že její kouzelný návrh bude realizován a rozhodně nemá pražádný vliv na panoráma Prahy, notabene historického centra. On tu někdo v této části Žižkova vidí historické centrum? Nákladové nádraží, konec jedné části Prahy, příliš vzdálené od toho centra, které obdivují miliony cizinců, i Čechů a Moravanů. A co Letná, tam blob Kaplického nebyl vedle panoráma staré Prahy? Tam byl, hned vedle. A kolik bojovníků ho prosazovalo, že? Proti nás bylo asi víc, tak to monstrum stát nebude. Ale návrh Jiříčné je naprosto něco jiného. Ve všech myslitelných hodnotitelných směrech. Skvěle zasazen do oblasti, i výškově, i polohově, i s ohledem na dopravní poměry. Pojďme ho podporovat proti hlupákům, kteří sice mají akademický titul, ale v hlavě něco zřejmě jiného, než lidské moudro. Postižení člověka se projevuje všelijak, je těžká doba, když podle expertů má 20% vysokoškolských absolventů duševní poruchu různého typu. Ono to možná i tady bude vidět. Nechť postižení prominou, ale léčení může být v Klecanech i zdarma, u profíků.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz