tranzitdisplay vyhlašuje další ročník soutěže pro studenty VŠ

tranzitdisplay vyhlašuje další ročník soutěže pro studenty VŠ

(14. 11. 2013) V rámci lektorských aktivit vypisuje tranzitdisplay v letošním školním roce 2013- 2014 další ročník soutěže o nejzajímavější studentský projekt, který by dokázal libovolnou formou představit současné umění jako běžnou součást našeho života.

 
 
 
 

tranzitdisplay vyhlašuje další ročník soutěže pro studenty VŠ

V rámci lektorských aktivit vypisuje tranzitdisplay v letošním školním roce 2013- 2014 další ročník soutěže o nejzajímavější studentský projekt, který by dokázal libovolnou formou představit současné umění jako běžnou součást našeho života.

Vybraný projekt se uskutečnění v prostorách galerie tranzitdisplay v druhé půlce školního roku 2013/14 jako součást stálého programu a tranzitdisplay ho podpoří částkou 10 000 Kč.

Může jít o jednorázovou akci stejně jako o dlouhodobější koncept. Soutěž není nijak limitovaná – výsledkem může být koncept přednášek, debata, výstava, performance nebo využití současných médií. Vítěze vybere na základě předložených prací board tranzitdisplay.
V loňském roce byl oceněn projekt skupiny studentů pražské AVU J. A. R. O. Kateřina Zochová, Matyáš Chochola, Alexandr Puškin a Janek Rous pak během čtyř týdnů svůj projekt, za účasti řady zajímavých hostů, odprezentovali:
„Snaha o vyvolání pocitu všepřsahující intuitivní jasnosti skrze čtyřdílný seriál s mnoha vstupy, výstupy a postupy, které neobstarají pravdu, ale přesto by měly být odpovědí na otázku, proč jsme tady.“


Jak by měl projekt vypadat?
- Vytvořte návrh programu, debaty, přednášky, publikace nebo jiného druhu prezentace, který by si kladl za záměr představit současné výtvarné umění širší veřejnosti, vašim spolužákům nebo profesorům.
- Podstatný je záměr a způsob, jak by k této prezentaci došlo. Nemusíte řešit technické otázky.
- Maximální částka, kterou váš projekt můžeme podpořit, je 10 000 Kč. Uvítáme vaši schopnost doplnit financování projektu z dalších zdrojů.
- Nerozhoduje délka ani podoba projektu, ale jeho schopnost srozumitelně a kvalitně uvést to, co jste schopni ze současného umění představit.
V rámci výzvy nabízí TD skupinám studentů a jejich profesorům využít možnosti zdarma navštívit komentované prohlídky probíhajících výstav. Studenti tak mohou získat podrobné informace o současné podobě českého i zahraničního umění přímo v galerijním prostředí. Nabízíme také lektorský program, představující současný český a zahraničí video art z Mediátéky TD za přítomnosti vybraného umělce.
Návrhy svých projektů o maximální rozsahu 1-2 normostrany zasílejte na mail horak@tranzit.org nejpozději do 5.1. 2014.

Více info na webu TD.
---
tranzitdisplay
otevírací doba út-ne 12.00 - 18.00
Dittrichova 9/337, Praha 2
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz