Tree House

Tree House

Hrusice

(16. 6. 2021) Jan Tyrpekl

   
 
 
 
 

Tree House

Tree House vznikl jako další z řady experimentálních staveb, kterým se dlouhodobě věnuji. Cílem projektu bylo poskytnout uživatelům bezprostřední kontakt s krajinou, silný autentický zážitek a pokusit se tímto způsobem probudit hlubší zájem lidí o místo, kde žijí.

 
Tree House byl stavěn svépomocí, nachází se na soukromém pozemku – pastvě pro ovce – nedaleko Prahy. Objekt vznikl na základě jednoduché skici a zaměření stromů. Jde o dvě dřevěné platformy, zavěšené nezávisle na sobě. Strop nese svěšený dřevěný prstenec, na němž visí transparentní plášť. Druhý, vodící prstenec je připevněn k podlaze. Do objektu se vstupuje po padacích schodech.
 
Finální podoba byla z velké části určena až přímo při stavbě. Druhou částí projektu je pořádání workshopu pro návštěvníky. Workshop proběhne ve Stříbrné Skalici, v jeho rámci se vysadí alej a obnoví historická cesta, která zanikla při slučování polí v rámci kolektivizace. Takto by už člověk neměl být pouhým návštěvníkem místa, ale jeho spolutvůrcem.

Autorská zpráva
Foto: Antonín Matějovský, Jan Hromádko (podzimní snímky)


Výstavba: Primitive Studio – Jan Hyk, Jaroslav Kejř, Adam Ulrich, Jan Tyrpekl

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

 
 
 
 
49.9098509
14.7380624
Tree House

Tree House
Hrusice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

29. 1. 2024 02:03:56. Hledáte legitimního finančního věřitele?. Havel Branislava

 
 
 
 

29. 1. 2024 02:03:56. Hledáte legitimního finančního věřitele?. Havel Branislava

  Půjčky do 24 hodin po celé ČR. Máme pro vás nejnovější nabídky půjček 24/7. Pokud uvažujete o tom, že si vezmete svou první nebo novou půjčku online, ale nevíte, kterou vybrat, je dobré využít důvěryhodný zdroj. Podívejte se na naše půjčky na e-mailu: havelbranislava@gmail.com

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2024 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a