Troja podala kvůli sídlu záchranné služby žalobu na magistrát

Troja podala kvůli sídlu záchranné služby žalobu na magistrát

(13. 3. 2015) (ČTK) - Vedení městské části Praha-Troja podalo žalobu na magistrát kvůli plánované stavbě sídla záchranné služby. Reagovalo tak na stanovisko magistrátu, který zamítl odvolání místní radnice proti územnímu rozhodnutí. V rozhovoru s ČTK to řekl místostarosta městské části Tomáš Drdácký. Troja stavbu za zhruba 500 milionů korun blokuje několik let. Pražští záchranáři nyní nemají vlastní budovu a sídlí v pronajatém a údajně nevyhovujícím domě v Korunní ulici. Autorem architektonické řešení objektu je ateliér Aleš s. r. o., generálním projektantem společnost Bomart spol. s. r. o. (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Troja podala kvůli sídlu záchranné služby žalobu na magistrát

(ČTK) - Vedení městské části Praha-Troja podalo žalobu na magistrát kvůli plánované stavbě sídla záchranné služby. Reagovalo tak na stanovisko magistrátu, který zamítl odvolání místní radnice proti územnímu rozhodnutí. V rozhovoru s ČTK to řekl místostarosta městské části Tomáš Drdácký. Troja stavbu za zhruba 500 milionů korun blokuje několik let. Pražští záchranáři nyní nemají vlastní budovu a sídlí v pronajatém a údajně nevyhovujícím domě v Korunní ulici. Autorem architektonické řešení objektu je ateliér Aleš s. r. o., generálním projektantem společnost Bomart spol. s. r. o. (doplněno Stavbaweb).

BOMART: Administrativně - technická budova ZZS, Praha 8, Povltavská
Radní pro zdravotnictví Radek Lacko ČTK řekl, že Praha projekt znovu upravila a jednání s vedením Troji pokračuje. "Představili jsme novou minimalistickou variantu, která zohledňuje veškeré připomínky druhé strany," uvedl radní. "Níže pod tuto strukturu už jít ovšem nemůžeme, neboť by tím projekt pozbyl svou funkčnost a tedy i smysl," upozornil. Praha má již nejvyšší čas, aby pro záchranku konečně něco postavila, dodal.

Radnice ale i tak s projektem nesouhlasí, snížení o jedno patro prý nestačí. Trvá na tom, že do rekreační a rezidenční oblasti Troji taková budova nepatří. Drdácký navíc upozorňuje na to, že jde o záplavové území. "Myslím si, že pro tak strategickou budovu za zhruba půl miliardy to není rozumné umístění," řekl. Vadí mu i to, že by součástí sídla bylo parkoviště pro padesát záchranářských vozů, čerpací stanice a heliport na střeše budovy.

Výstavba měla začít v roce 2013, později vedení města slibovalo, že práce zahájí na podzim loňského roku. Praha kvůli tomu vykoupila pozemky, poslední loni za skoro deset milionů korun.

zdroj: Praha.eu

Doplněno Stavbaweb:
Prohlášení radního pro oblast zdravotnictví Radka Lacka k aktuální situaci ohledně sídla pražské záchranné služby

Architektonické řešení:  Architektonický ateliér Aleš s. r. o.
Generální projektant:  Bomart spol. s. r. o.
Hlavní investor:  Magistrát hl. m. Prahy - Odbor městského investora

BOMART: Administrativně - technická budova ZZS, Praha 8, Povltavská
Nové sídlo záchranné služby bude stát na křižovatce ulic Povltavská a Vodácká v těsném sousedství s vyústěním tunelu Blanka
Pražská zdravotnická záchranka bude mít nové sídlo

Související články:

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Zdravotnictví

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz