Truhlárna

Truhlárna

Za Strahovem, Praha 6

(13. 2. 2017) Komplex čtyř rodinných domů vyroste v oblasti Tejnka na Praze 6.

   
 
 
 
 

Truhlárna

Developerská skupina T.E zahájila stavbu Truhlárny, druhého ze svých aktuálních projektů. Dokončení je naplánováno na konec roku 2017.

Developerská a stavební skupina T.E úspěšně získala pravomocné stavební povolení a v polovině ledna vyčištěním a vyklizením parcel zahájila stavební práce na Truhlárně, dalším ze svých high-endových projektů. Komplex čtyř rodinných domů vyroste na místě bývalého zájezdního hostince a staré truhlárny, uprostřed malebných uliček památkové oblasti Tejnka na Praze 6. Architektům se podařilo přirozeně navázat na atmosféru starého Břevnova a zároveň splnit veškeré nároky kladené na nejvyšší rezidenční segment. 

Skupina T.E stojí nejen za developerskou přípravou Truhlárny, ale i za její výstavbou. Generálním dodavatelem stavby je totiž koncernová společnost T.E Construction Management (T.E.C.M). Jejím smyslem je dodržení nejen projektového zadání a harmonogramu, ale také mimořádný důraz na detail a kvalitu provedení, který na své stavby skupina T.E klade. Za architektonickým a projektovým řešením Truhlárny stojí kancelář under-construction architects, interiéry navrhlo renomované londýnské studio Jestico + Whiles a o zahrady i dekorační zeleň na fasádě se postarali zahradní architekti z českého ateliéru Flera.

Při tvorbě funkčního i estetického zadání pro architekty se partneři T.E nechali inspirovat townhousy z Londýna a New Yorku – městskými rodinnými domy o více patrech s útulnou menší zahradou funkčně propojenou s obývacím pokojem. Takové budovy kombinují životní prostor a soukromí rodinného domu bez náročné údržby rozlehlého pozemku. Neméně důležitá byla zahraniční inspirace také pro požadavek nakombinovat historickou uliční fasádu s moderními technologiemi a architekturou interiérů a zahradní části. „Truhlárna v sobě spojuje to nejlepší z minulosti i současnosti – nefalšovaná historická atmosféra jde ruku v ruce s komfortem a bezpečností, které dokáží poskytnout jen ty nejmodernější technologie. Obyvatelé ocení ryze praktickou stránku projektu, jako je pohodlné dopravní spojení do centra i mimo město, dostupnost veškerých služeb, kultury a zábavy, ale také soukromí a pohodlí vlastního rodinného domu s jedinečnou architekturou dvou tváří a s unikátním zeleným pokračováním svého obývacího pokoje,“ říká partner T.E Martin Hubinger.

Každý z rodinných domů má své vlastní domovní znamení s odkazem ke staré truhlárně, svou vlastní identitu symbolizovanou například dlátem či pilkou. Domy mají tři nadzemní a jedno podzemní podlaží s úložným, technickým či specificky funkčním zázemím, a dále společné podzemní parkování pod zahradami, kde nechybí ani stání pro hosty. Jednotlivá podlaží se prosklenými plochami a terasami otevírají do jižních zahrad, strana do ulice oproti tomu odcloňuje čilý městský život. Pomyslnou třešničkou na dortu je střešní terasa, která rezidentům nabídne výhled na úchvatné panorama Hradčan. Promyšlené dispoziční řešení využívá každý volný prostor. Autoři projektu mysleli i na takové detaily, jako je místo pro wellness, saunu či posilovnu, v každém domě bude instalován také osobní výtah. Všechny domy jsou stavěny tak, aby vyhověly nejnáročnějším požadavkům energetického štítku A.

Developerská a stavební skupina T.E si u všech svých projektů zakládá nejen na jedinečnosti návrhu, vysoké kvalitě použitých materiálů a precizním řemeslném provedení, ale velký důraz klade také na jejich bezprostřední okolí. V případě Truhlárny se architekti rozhodli vnitřní a vnější prostory propojit. Přirozeným a téměř neviditelným přechodem interiéru do zahrad se jim podařilo domy rozšířit o další obytné místnosti v zeleni. „Při návrhu exteriéru Truhlárny jsme pracovali s postupně se rozvolňujícími paravány a keři namísto zcela izolujících plotů. Přírodní dřevěné prvky poskytují žádanou intimitu, ale díky své promyšlené a vzájemně provázané architektuře i vazbu na okolí. Každá zahrada také překvapí nějakým skrytým zákoutím či klidným místem k posezením a relaxaci, jako celek pak nabídne nádherný výhled z oken a teras domu,“ říká zakladatel zahradního ateliéru Flera Ferdinand Leffler.

Skupina T.E věnuje pozornost také nadstandardní péči o zákazníka. Developer proto bude dva roky po kolaudaci na své náklady zajišťovat správu zahrad a společných prostor, aby se rezidenti mohli plně soustředit na zabydlení. Další perličkou klientského servisuje, že budoucí majitelé mají v ceně domu i kompletní návrh interiérového designu od londýnského ateliéru Jestico + Whiles. Dokončení Truhlárny je naplánované na konec roku 2017, kolaudace a předání bude následovat vzápětí. 

Lokalita: Praha 6 – Břevnov, ulice Za Strahovem
Počet domů: 4
Počet podlaží: 3 nadzemní, 1 podzemní
Velikost a dispozice domů: 5+kk až 6+kk, od 220 do 270 m2
Další komponenty projektu: zahrady, terasy, dvě parkovací stání v podzemních garážích, sklepy
Energetická třída: A
Architektonické řešení: under-construction architects, Jestico + Whiles (interiéry)
Projektové řešení: under-construction architects
Zahradní architekti: Flera
Generální dodavatel stavby: T.E.C.M
Zahájení výstavby: 4Q 2016
Předpokládané dokončení: 4Q 2017
www.zastrahovem51.com
tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

 
 
 
 
50.0845349
14.3790341
Truhlárna

Truhlárna
Za Strahovem
Praha 6

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz