U plánovaného vlakového nádraží v Brně budou další věžové domy

U plánovaného vlakového nádraží v Brně budou další věžové domy

(3. 10. 2008)

 
 
 
 

U plánovaného vlakového nádraží v Brně budou další věžové domy

Na jih od centra Brna by měl do tří let vyrůst další komplex kanceláří a obchodů. V oblasti, kde se nyní plánuje nové vlakové nádraží a kde v posledních letech vyrostlo několik podobných center, ho chce postavit RLRE Carina Property ze skupiny Raiffeisen Leasing Estate, zjistila ČTK z oznámení, které firma poslala úřadům. Součástí areálu za několik miliard korun budou i dvě výškové budovy. Ve stejné části města se jich nyní staví nebo plánuje několik.

Tříhektarová plocha poblíž M-paláce a hobbymarketu Bauhaus, kterou mají čtyři objekty zabrat, je zatím z velké části volná. Podle nynějšího územního plánu je většina pozemků určena pro podobné záměry. Developer chce začít stavět areál pod názvem H-Park příští rok, jakmile bude mít potřebná povolení.
První nízká budova má sloužit pro služby řidičům, naváže na čerpací stanici, která už na jednom z pozemků stojí. Vedlejší podobná stavba nabídne kanceláře a sklady. I ve dvou zadních osmnáctipatrových domech ve výšce do 90 metrů jsou naplánovány především kanceláře. Podle odhadů investora by v centru mohlo pracovat asi 4800 lidí.
Bližší informace zatím investor neposkytne, řekla ČTK Zuzana Schmidtová, která RLRE Carina Property zastupuje. Podle ní je příprava H-Parku teprve na počátku. Víc bude zřejmé asi za čtvrt roku, doplnila s tím, že cena projektu není stanovena, bude se ale pohybovat v řádu miliard Kč.
Skupina RLRE je podepsaná také například pod obchodním a zábavním Bondy centrem v Mladé Boleslavi. V Brně ale zatím podle dostupných informací nestavěla.
Pro svoji premiéru si vybrala lukrativní prostor. Jižní část města se v posledních letech velmi rozvíjí. Jen z Heršpické ulice, podél níž má H-Park vyrůst, se stala důležitá městská třída. Ještě před několika lety přitom byla z velké části bez staveb. H-Park bude přímo sousedit s bývalým obchodním domem, kde se teď konají velké výstavy jako Titanic nebo Tutanchamon, a s M-palácem, který patří mezi nejvyšší budovy v Brně.
Postupně by ho měly doplnil další vysoké stavby, a to jak v nedalekém Spielberk Office Centru společnosti CTP Invest, tak na druhé straně přes koleje, kde by mělo vyrůst nové nádraží. Pozemky v jeho okolí už skoupilo několik developerů.


Zdroj: ČTK, sap mol snm, 2. října 2008.

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

21. 9. 2022 15:24:41

Re: Tři nové koncertní síně

Veřejnost chápe pohnutky představitelů, kteří myslí, že mají pravdu. Otázka vytápění i chlazení těchto stavebních obrů v dnešních souvislostech ovšem nezmínil nikdo. Stavebními materiály lze jistě mnohé ovlivnit. Co ale bude jinak, jsou náklady na vybudování něčeho, co je jen kabátkem městského prostoru. O účelnosti tohoto zařízení v této době lze však polemizovat. Kromě provozních nákladů, které dnes nikdo nedokáže propočítat, jde o celkové investiční zátěži zejména Ostravy v celé šíři všech záměrů. Za primátora Macury investice skokově narůstají. Přitom není nikde prezentováno, tedy pro veřejnost, co to znamená pro splácení dluhů, které takto vznikají. V dnešní době obřího nárůstu zadlužení státního rozpočtu a podobně u měst jeto poměrně velká drzost vůči občanům města. Těch se to také svým způsobem bude týkat. Mj. zdražováním služeb, dopravy, úklidu, odvozu odpadů, správních poplatků předepisovaných městem. Není tady něco hodně v nepořádku, Povýšené vystupování Macury vůči jiným politikům i občanům je varováním, že c čele města stojí někdo s velmi pochybným charakterem a zcela povadlou mravností. Kupodivu to zastupitelům nevadí. Nebo mlčí protože se bojí o sebe, své pozice nebo zdraví? Víme přece, jak dominující politici jednají. Po celou dobu lidské moderní civilizace. U tohoto primátora jsem s jist, že se nedá ničím zastavit. Doufám, že se bude jednou zpovídat jinde, o tom, co se tu roky děje za jeho vedení města, ne jen před zastupiteli, které ponížil na pouhé držáky mandátů.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz