UIA BAKU INTERNATIONAL FORUM

UIA BAKU INTERNATIONAL FORUM

(7. 6. 2019) Mezinárodní celosvětové setkání architektů v Baku proběhne 7.-9. června

   
 
 
 
 

UIA BAKU INTERNATIONAL FORUM

V rámci mezinárodního celosvětového setkání architektů v Baku proběhne výstava soudobé moderní architektury V4.

Obec architektů, jako členská organizace UIA - INTERNATIONAL UNION OF ARCHITECTS, bude na tomto celosvětovém setkání vystavovat 6 oceněných prací jubilejního 25. ročníku GPA Národní ceny za architekturu 2018, která se udělovala 2. 10. 2018 na Pražském hradě. Vítěze vybrala nezávislá mezinárodní odborná porota ve složení - Ian Ritchie, Marta Schreieck, Juraj Benetin, Hindrek Kesler, František Skála.

Hlavní cenu GPA Národní cenu za architekturu 2018 získala Sportovní hala Dolní Břežany od studia SPORADICAL (Aleš Kubalík, Josef Kocián, Jakub Našinec, Veronika Sávová). Tato stavba byla realizována z veřejných prostředků a slouží především místní základní škole. Vyznačuje se netradičním tvarem, který je rotační elipsoid.

Malou skleněnou kostku v jednotlivých kategoriích získaly tyto realizace:
• DRN - Stanislav Fiala - jde o polyfunkční rohovou budovu u ulic Národní a Mikulandská, která slouží jako kanceláře, obchody a galerie.
• Kostel sv. Václava - Marek Jan Štěpán / Atelier Štěpán s.r.o. - tato stavba byla dle renomovaného magazínu zároveň vyhodnocena jako nejlepší duchovní stavba roku
• Doubravka - Huť architektury Martin Rajniš s.r.o. - jedná se o první rozhlednu v Praze po 70 letech
• Polyfunkční dům Vista Optik - Miroslav Pospíšil - Návrh urbanisticko-architektonického řešení se nachází v historickém centru města Valašského Meziříčí.
• Administrativní budova ve Strančicích - Ing. arch. David Levačka Kraus / Architektura s.r.o. - jedná se o novostavbu administrativní budovy, která se nachází v  průmyslovém areálu a je zhotovená inovativní technologií z lehkého betonu.

Fórum se koná u příležitosti celosvětového kongresu UIA, který se bude konat od letošního roku každý rok.

V roce 2020 proběhne kongres v Rio de Janeiro v Brazílii.
tisková zpráva

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.