Unikátní nová multisportovní aréna v Göteborgu:

Unikátní nová multisportovní aréna v Göteborgu:

(7. 5. 2015) pod jednou střechou od Lindabu fotbalový stadion i trať pro běžecké lyžování

   
 
 
 
 

Unikátní nová multisportovní aréna v Göteborgu:

pod jednou střechou od Lindabu fotbalový stadion i trať pro běžecké lyžování 

Již letos v létě se otevře největší víceúčelové sportovní centrum ve Skandinávii. Göteborg New Arena bude se svou plochou 45 300 m2 patřit k největším budovám ve městě. Zahrne fotbalový stadion s 3 300 místy k sezení a 1,1 km dlouhý okruh pro běžecké lyžování, to vše pod jednou střechou z trapézových plechů od Lindabu. Společnost Lindab, přední světový výrobce stavebních komponentů z prvotřídní švédské oceli, navíc fotbalový stadion opláští sendvičovými panely a pro celou arénu dodá kompletní kruhový vzduchotechnický systém.

Při montáži střešních profilů a sendvičových panelů Lindab úzce spolupracuje se společností Varla Bleck & Plåt, jíž dodal 12 000 m2 perforovaných trapézových plechů LHP 200 pro klenutou střechu fotbalového stadionu, výborně tlumících hluk. Na zdi stadionu a jejich dobrou izolaci bylo potřeba 3 000 m2 sendvičových panelů. Reine Andersson, manažer montážního týmu Varla Bleck & Plåt, ke spolupráci dodává: „To, že Lindab byl zodpovědný za celou konstrukci a spojení střechy s fasádou fotbalového stadionu, se ukázalo jako velká výhoda, díky níž mohla celá montáž probíhat rychle a bezproblémově. K hladké montáži přispěly také projekční montážní výkresy od Lindabu.“ Za montáž kompletního kruhového vzduchotechnického systému Lindab Safe odpovídala společnost Bravida.

Součástí unikátní arény budou dále dvě sportovní haly, základní škola, střední sportovní škola, restaurace, konferenční sály, tělocvična, sportovní klinika a hotel. Celý projekt je zasazen do oblasti parku Kviberg na severovýchodě města, která se má stát jednou z nejatraktivnějších sportovních areálů ve Švédsku. V budoucnosti se stane místem, kde se obyvatelé Göteborgu i celého Švédska budou moci věnovat řadě sportovních, kulturních a dalších volnočasových aktivit.

Generálním dodavatelem arény je společnost Serneke, náklady na výstavbu přesahují 85 mil. EUR.

podle podkaldů společnosti Lindab


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

  Výrobci/dodavatelé

Na Hůrce 1081/6, 161 00, Praha 6-Ruzyně
Výrobní závod Hustopeče, Javorová 1A/788, Hustopeče

161 00 Praha

Telefon +420 233 107 200, 519 360 181

info@lindab.cz

http://www.lindab.cz

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz