Univerzita Pardubice zahájí dvě velké stavby za 330 milionů korun

Univerzita Pardubice zahájí dvě velké stavby za 330 milionů korun

 
 
 
 

Univerzita Pardubice zahájí dvě velké stavby za 330 milionů korun

(ČTK) - Univerzita Pardubice bude investovat do dvou velkých rozvojových projektů zhruba 330 milionů korun. Přestavbou budovy na náměstí Čs. legií vznikne Centrum materiálů a nanotechnologií, v univerzitním kampusu v Polabinách vznikne výukový areál. Na obě stavby získala vysoká škola 175 miliónů korun z evropských fondů, sdělila ČTK mluvčí univerzity Valerie Wágnerová.

Areál FCht University Pardubice - foto: Ester Havlová
Centrum materiálů a nanotechnologií přemění poslední část nejstaršího univerzitního areálu na moderní vědecké a laboratorní zázemí. Bude sloužit zejména Fakultě chemicko-technologické, kde má materiálový výzkum dlouholetou tradici, a Fakultě elektrotechniky a informatiky. Při přestavbě bude objekt rekonstruován a vybaven moderními přístroji pro materiálový výzkum. Celý projekt vyjde na 120 milionů korun, 96 milionů korun pochází z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace. Náklady na stavební část činí 73,5 milionu korun, ostatní připadá na přístrojové vybavení.

Ve výukovém areálu v Polabinách bude šest poslucháren a dalších osm laboratoří pro výuku spojenou s výzkumem a pro výuku cizích jazyků. Zázemí získají studenti doktorských programů a jejich školitelé, nové prostory budou vybaveny moderní počítačovou a prezentační technikou. Zároveň v vznikne odpočinková zóna ve vnitřním atriu s možností občerstvení a objekt se propojí se sousedícími univerzitními budovami. Celkové náklady se budou pohybovat kolem 110 milionů korun, z toho 79 milionů získala škola z dotace. Stavební práce budou stát 85,6 milionu korun, vše by mělo být dokončeno do začátku akademického roku 2015/2016.

Univerzita Pardubice získala od roku 2009 na rozvoj svých činností, na vzdělávání i podporu výzkumu evropské dotace na 46 projektů. Celkem to bylo 1,6 miliardy korun.

Související články:
Areál Fakulty chemicko-technologické a tělocvična Univerzity Pardubice
Autor: Ladislav Kuba, Tomáš Pilař
Spoluautoři: Martin Klimecký, Vít Košťál, Radka Paštěková

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.