Univerzita Pardubice zahájí dvě velké stavby za 330 milionů korun

Univerzita Pardubice zahájí dvě velké stavby za 330 milionů korun

(4. 8. 2014) (ČTK) - Univerzita Pardubice bude investovat do dvou velkých rozvojových projektů zhruba 330 milionů korun. Přestavbou budovy na náměstí Čs. legií vznikne Centrum materiálů a nanotechnologií, v univerzitním kampusu v Polabinách vznikne výukový areál. Na obě stavby získala vysoká škola 175 miliónů korun z evropských fondů, sdělila ČTK mluvčí univerzity Valerie Wágnerová.

 
 
 
 

Univerzita Pardubice zahájí dvě velké stavby za 330 milionů korun

(ČTK) - Univerzita Pardubice bude investovat do dvou velkých rozvojových projektů zhruba 330 milionů korun. Přestavbou budovy na náměstí Čs. legií vznikne Centrum materiálů a nanotechnologií, v univerzitním kampusu v Polabinách vznikne výukový areál. Na obě stavby získala vysoká škola 175 miliónů korun z evropských fondů, sdělila ČTK mluvčí univerzity Valerie Wágnerová.

Areál FCht University Pardubice - foto: Ester Havlová
Centrum materiálů a nanotechnologií přemění poslední část nejstaršího univerzitního areálu na moderní vědecké a laboratorní zázemí. Bude sloužit zejména Fakultě chemicko-technologické, kde má materiálový výzkum dlouholetou tradici, a Fakultě elektrotechniky a informatiky. Při přestavbě bude objekt rekonstruován a vybaven moderními přístroji pro materiálový výzkum. Celý projekt vyjde na 120 milionů korun, 96 milionů korun pochází z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace. Náklady na stavební část činí 73,5 milionu korun, ostatní připadá na přístrojové vybavení.

Ve výukovém areálu v Polabinách bude šest poslucháren a dalších osm laboratoří pro výuku spojenou s výzkumem a pro výuku cizích jazyků. Zázemí získají studenti doktorských programů a jejich školitelé, nové prostory budou vybaveny moderní počítačovou a prezentační technikou. Zároveň v vznikne odpočinková zóna ve vnitřním atriu s možností občerstvení a objekt se propojí se sousedícími univerzitními budovami. Celkové náklady se budou pohybovat kolem 110 milionů korun, z toho 79 milionů získala škola z dotace. Stavební práce budou stát 85,6 milionu korun, vše by mělo být dokončeno do začátku akademického roku 2015/2016.

Univerzita Pardubice získala od roku 2009 na rozvoj svých činností, na vzdělávání i podporu výzkumu evropské dotace na 46 projektů. Celkem to bylo 1,6 miliardy korun.

Související články:
Areál Fakulty chemicko-technologické a tělocvična Univerzity Pardubice
Autor: Ladislav Kuba, Tomáš Pilař
Spoluautoři: Martin Klimecký, Vít Košťál, Radka Paštěková

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz