Univerzitní centrum energeticky efektivních budov (UCEEB) se představilo firmám

V úterý 9.října 2012 proběhl za účasti 115 zástupců průmyslu seminář "Nové příležitosti pro aplikovaný výzkum v oblasti energeticky efektivních budov". Cílem semináře bylo představit potenciálním komerčním partnerům nabídku zakázkového výzkumu s využitím špičkového technologického vybavení, které bude součástí nově budované výzkumné infrastruktury.


Ředitel Centra prof. Bittnar v úvodu představil strategii a hlavní cíle připravovaného výzkumu. Nositelé jednotlivých výzkumných programů prezentovali přehled přístrojového vybavení a nabídky užší spolupráce mezi ČVUT a průmyslem.
Po vystoupení řečníků následovala živá diskuze a došlo k navázání důležitých kontaktů mezi výzkumníky a zástupci vývojových oddělení řady firem z oboru energeticky efektivních budov a také byla předjednána strategická partnerství Centra s partnery z průmyslu pro spolupráci na společném výzkumu podniků a univerzity na společném výzkumu v rámci vypisovaných národních a mezinárodních grantových programů.

Pokládání základního kamene
Slavnostní zahájení stavby UCEEB se uskutečnilo ve středu 17. října 2012.

Základní informace o UCEEB
Univerzitní centrum energeticky efektivních budov (UCEEB) je nově vzniklým ústavem ČVUT, který vzniká za podpory Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpI). Celková výše udělené dotace je 672 020 806 Kč, z čehož 85% je financováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj a 15% ze státního rozpočtu ČR. Realizace projektu začala v roce 2010, výstavba infrastruktury by měla skončit v září 2013 a v roce 2015 bude ukončena pilotní fáze provozu financovaná z OP VaVpI. Centrum koncentruje znalosti expertů z fakulty stavební, strojní, elektrotechnické a fakulty biomedicínského inženýrství s cílem pomoci prosadit na trh energeticky efektivní budovy šetrné k životnímu prostředí a poskytující zdravé vnitřní mikroklima. Výstavba centra bude zahájena v brzké době a výzkumné projekty UCEEB budou do té doby probíhat v prostorách poskytnutých Fakultou biomedicínského inženýrství ČVUT v Kladně.

Doplněno Stavbaweb:

Architekty projektu jsou Tomáš Šenberger a Tomáš Med. Projektantem je projekční firma Grebner, s.r.o. Praha.


Související články:


 

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*