Úpravy centra Mariánských Lázní

Úpravy centra Mariánských Lázní

353 01 Mariánské Lázně

(1. 11. 2016) Plány zahrnují vybudování obchodní pasáže s eskalátorem, malé rozhledny a prakticky i vznik nové kolonády. 

   
 
 
 
 

Úpravy centra Mariánských Lázní

(ČTK) - V parku za radnicí v centru Mariánských Lázní by měl v následujících letech vzniknout veřejný prostor za miliardy korun. Memorandum o společných záměrech na revitalizaci prostor podepsalo město se společností Cimex, která přímo v dotčené lokalitě vlastní několik hotelů, řekl ČTK místostarosta Mariánských Lázní Vojtěch Franta (Piráti).

"Město a společnost Cimex mají zájem o revitalizaci parku za radnicí. Jde o to, vytvořit z toho nové atrativní místo uprostřed města. V tom parku je několik zajímavostí. Je tam anglikánská kaple, je tam krásná kašna a původní Saletta, téměř památka, která by se měla obnovit. Chtějí do tohoto parku přivést také minerálku a vytvořit tam síť cest. A propojit tak Hlavní a Ruskou ulici,"
řekl Franta. Plány na rekonstrukci jsou podle místostarosty poměrně velkolepé, podle prvotních jednání má jít o investice v řádech miliard korun.

Svou představu o revitalizaci prezentoval zastupitelům generální ředitel Cimexu Miroslav Kosnar spolu s Tomášem Ctiborem ze společnosti 4ct. Plány zahrnují vybudování obchodní pasáže s eskalátorem, malé rozhledny a prakticky i vznik nové kolonády. "Rádi bychom oživili projekt nového minerálkovodu - velice rádi bychom do toho území dostali zdroj minerálních vod, a to i veřejně přístupný. Nejde tedy jen o to, dostat minerálku do lázeňských provozů, ale v okolí Saletty možná s využitím kašny by mohlo vzniknout místo s volně přístupným lázeňským pramenem," uvedl Ctibor.

Revitalizace parku je součástí záměru Cimexu na rozsáhlou rekonstrukci majetku firmy. Společnost nyní zadá zpracování studie na řešení území parku, na níž chce spolupracovat i se světovou architektonickou společností Zaha Hadid Architects. Ta by mohla být dokončena v únoru 2017. Spolupracovat na řešení území bude i město, které má například v plánu příští rok rekonstruovat kulturní dům Chopin. Společně budou obě strany hledat také možnosti dotací.

Česká investiční skupina Cimex provozuje hotelovou síť Orea Hotels and Resorts. Kromě hotelnictví a nemovitostní investuje i do dalších oblastí, jako je strojírenství, finanční služby, průmysl nebo energetika. Na českém trhu působí déle než 25 let.

zdroj obrázků: 4ct

Doplněno Stavbaweb:
Projekt "nové kolonády" najdete na stránkách ateliéru 4ct  ZDE.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

 
 
 
 
49.9645986
12.7011977
Úpravy centra Mariánských Lázní

Úpravy centra Mariánských Lázní
353 01 Mariánské Lázně

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz