Urbanismus Mnichova Hradiště

Urbanismus Mnichova Hradiště

(27. 9. 2016) Ateliér MáMA na FA ČVUT

   
 
 
 
 

Urbanismus Mnichova Hradiště

Celý akademický rok 2015/16 měli studenti ateliéru MáMA na FA ČVUT v Praze možnost řešit zadání v Mnichově Hradišti. V letním semestru se zabývali územím mezi zámkem a bývalou továrnou Benešovka, kde byla až do 80. let minulého století zástavba malých domků. Úzké území ve svahu obklopené z obou stran silnicemi hned vedle dvou významných dominant vyžadovalo jasné pochopení měřítka okolí a současně také úvahu nad potřebami současného života ve městě. Všichni studenti si nakonec zvolili jako hlavní náplň projektu bydlení.

Druhé zadání se zabývalo rozsáhlým územím sportoviště poblíž Jizery, které je od řeky odděleno vysokou protipovodňovou zdí. Dnešní sportovní areál zaujímá pouze polovinu přes 500 m dlouhého území. Úkolem bylo nastínit možnosti rozvoje pro celou oblast. Studenti během semestru řešili hned několik otázek: Co ze stávajícího areálu zachovat? Jak zajistit přístup do území i přes omezení protipovodňovou stěnou? Jaké sporty by mělo umět osmitisícové město svým obyvatelům poskytnout?

V úvodu semestru proběhl v Mnichově Hradišti víkendový workshop, během něhož studenti diskutovali s městským architektem i starostou města o současných problémech Hradiště a jeho budoucím rozvoji. Zástupci města byli také u prezentace projektů v průběhu semestru a na jeho konci, kdy poskytli studentům cennou zpětnou vazbu.

Josef Mádr, Šárka Malošíková, ateliér MáMA

Foto: Jiří Ryszawy 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz