Usedlost v jižních Čechách

Usedlost v jižních Čechách

Smrčná, Nová Bystřice

(13. 7. 2021) Stempel & Tesař architekti

   
 
 
 
 

Usedlost v jižních Čechách

Víkendová usedlost stojí v jihočeské vesnici na pomezí přírodního parku Česká Kanada. Hmotové řešení souboru, naplňující osobité požadavky investora, vychází z místní lidové architektury. Tři jednoduché stavby se sedlovými střechami osazené v uliční frontě propojuje zeď lícující se štíty, kterou přerušují pouze vjezdová vrata. Jeden ze dvou stejně velkých objektů lemujících dlážděný dvůr slouží pro parkování automobilových veteránů, podkroví pak zabírají pokoje pro hosty.


Prostřední dům nabízí prostorné bydlení pro čtyřčlennou rodinu a má jihovýchodní orientaci. Poslední, menší stavbou je venkovní kuchyně s krytým posezením. S tradiční kompozicí kontrastují strohé soudobé materiály i detaily. Keramické tvárnice jsou bíle omítnuté, antracitový odstín střešních tašek odpovídá barvě okenních rámů a garážových vrat. Zahrada přechází v rozlehlou louku.

Autorská zpráva
Foto: Fotes

Architekt: Stempel & Tesař architekti – Ján Stempel, Jan Jakub Tesař; spolupráce Ondřej Moravec, Jaroslav Šaroun
Pozemek: 32 839 m2
Zastavěná plocha: 304 m2
Užitná plocha: 397 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2020

 
 
 
 
49.0207125
15.0752765
Usedlost v jižních Čechách

Usedlost v jižních Čechách
Smrčná, Nová Bystřice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz