Úspěch architektů Kuba & Pilař architekti a M2AU v mezinárodní soutěži

Úspěch architektů Kuba & Pilař architekti a M2AU v mezinárodní soutěži

(30. 11. 2020) Residence Vysočany

   
 
 
 
 

Úspěch architektů Kuba & Pilař architekti a M2AU v mezinárodní soutěži

Druhé místo v konkurenci dalších 139 návrhů z celého světa společně získalo brněnské studio Kuba & Pilař architekti a M2AU v mezinárodní architektonické soutěži Residence Vysočany. Architekti studia navrhli bytový dům do Vysočan v Praze. Cílem soutěže bylo doplnit stávající blok bytovým domem, který bude ctít charakter čtvrti i celého města.

Pražská Residence Vysočany vychází z tradičního městského bloku z 19. století. Projekt brněnského studia zachoval nejdůležitější aspekty pro obyvatele, tedy klidný dvůr s intenzivní zelení a jasné vymezení uličního prostoru. Zároveň návrh Kuba & Pilař architekti a M2AU přináší nové kvality – maximum nárožních bytů s atraktivnímu výhledy,  příjemné proslunění všech obytných místností a promyšlenou práci s venkovním prostorem. Každý byt má přístup na zahradu, balkon, terasu nebo lodžii.
"Hlavní devizou našeho návrhu je princip hmotového řešení – kombinace nízkých hmot nároží se zelení na střechách a vysokých objemů uprostřed uličních front. Tím dosahujeme neotřelého vzhledu domu a současně prosvětlení zahrady ve vnitrobloku," charakterizuje návrh Ladislav Kuba.
„Samotná fasáda cíleně vytváří dva zcela odlišné charaktery,“ říká jeden z autorů Daniel Struhařík. „Z ulice určuje tvář domu lesklý keramický obklad v pravidelné mřížce. Naopak vnitroblok rozjasňuje světlá omítka s terasami a lodžiemi v dřevěném obložení. Vnitroblok chápeme jako intimní část celé stavby, která slouží primárně obyvatelům – a naším cílem bylo vytvořit místo, kde bude příjemně a bezpečně.“ 
„Residence se může pomyslně nadechnout a otevřít,“ doplňuje další z autorů Linda Boušková a dodává: „Odlehčením hmoty v nároží jsou byty prosluněny a poskytují kvalitní výhled do zeleného vnitrobloku a do okolí.“

Návrh počítá také s prostorem pro kavárny, obchody nebo coworking. Dům vytváří živý blok, který plně odpovídá významu a potenciálu lokality.

Typ: Mezinárodní architektonická soutěž 
Status: Druhé místo
Rok: 2020
Místo: Praha, Česká republika
Podlahová plocha: 30 892 m2
Autor: Kuba Pilař Architekti a M2AU
Ladislav Kuba, Daniel Struhařík, Linda Boušková, Norbert Obršál, Miroslav Malý, Natálie Ivkovičová, Petra Mlýnková, Marek Hlavička, Ondřej Macháč

https://competition-vysocany.com/
tisková zpráva

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz