Úsporný dům 2019

Úsporný dům 2019

(19. 11. 2019) Přihlaste svoji stavbu do soutěže

 
 
 
 

Úsporný dům 2019

Až do 4. 12. 2019 můžete přihlásit svou realizaci do kategorií Novostavby – pasivní dům a Rekonstrukce – Úsporný dům. Přihlásit můžete jakoukoliv budovu, novostavbu i změnu stavby, která je zkolaudovaná a je minimálně v energetické třídě B. Podrobné informace k přihlášení naleznete v Pravidlech soutěžní přehlídky
Představte právě Váš dům široké veřejnosti. Na vítěze čekají 1 x 60 000 Kč, 2x 30 000 Kč, víkendový pobyt v pasivním domě, zapůjčení elektromobilu anebo let balonem. 

Soutěžní přehlídka ÚSPORNÝ DŮM 2019

Cílem je představit široké veřejnosti moderní české stavby 21. století a ocenit nejlepší úsporné projekty současnosti. V Česku se jich už každoročně postaví stovky, stejně jako energeticky úsporných budov. Které z nich jsou NEJ? Pomozte nám je najít! Chceme ukázat, že kvalitně postavené nebo zrekonstruované stavby jsou komfortní, šetrné ke všem zdrojům a dostupné prakticky každému.

Jaké stavby oceňujeme?
Nové nebo zrekonstruované. Rodinné, bytové i administrativní. Nulové, pasivní a energeticky úsporné. Do soutěžní přehlídky se může přihlásit vlastník stavby nebo zástupce (např. projektant, architekt, realizační firma atd.), vždy se souhlasem vlastníka. Všechny přihlášené domy/stavby budou hodnoceny odbornou porotou. Porotci z přihlášených domů vyberou ty, které postoupí do finále pro hlasování veřejnosti. Odborná porota hodnotí architekturu, konstrukční, technické a technologické řešení domu.

Soutěžní přehlídka navazuje na předchozí čtyři ročníky soutěžní přehlídky Pasivní dům. Změnou názvu soutěže se rovněž snažíme o zdůraznění, že do soutěže mohou být přihlášeny nejen domy zrekonstruované do pasivního standardu, ale i domy nízkoenergetické splňující podmínky programu Nová zelená úsporám či Operačního programu Životní prostředí.

 Přihlašování domů 17. 9. - 4. 12. 2019
 Hodnocení odbornou porotou 9. 12. - 13. 12. 2019
 Hlasování veřejnosti 16. 12. 2019 - 31. 1. 2020
 Vyhlášení vítězů 6. 2. 2020 na veletrhu FOR PASIV

Více informací a možnost přihlásit se najdete ZDE.

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.