Úspěšná mezinárodní soutěž International VELUX Award vstupuje do 5. ročníku

Úspěšná mezinárodní soutěž International VELUX Award vstupuje do 5. ročníku

(21. 10. 2011) Praha 18. října 2011 – Společnost VELUX zahajuje další ročník soutěže International VELUX Award 2012 (IVA 2012), která je určena studentům architektury z celého světa. Hlavním tématem soutěže je i v pátém ročníku „Světlo pro budoucnost“. Studenti tak mají za úkol věnovat pozornost důležitosti role denního světla a navrhnout možnosti jak ho maximálně využít v architektuře.

 
 
 
 

Úspěšná mezinárodní soutěž International VELUX Award vstupuje do 5. ročníku

Praha 18. října 2011 – Společnost VELUX zahajuje další ročník soutěže International VELUX Award 2012 (IVA 2012), která je určena studentům architektury z celého světa. Hlavním tématem soutěže je i v pátém ročníku „Světlo pro budoucnost“. Studenti tak mají za úkol věnovat pozornost důležitosti role denního světla a navrhnout možnosti jak ho maximálně využít v architektuře.


 „Naší snahou je co nejvíce využít denní světlo a čerstvý vzduch ve prospěch vyšší kvality života. Mezinárodní soutěž International VELUX Award, kterou pořádáme každý druhý rok, vybízí studenty architektury, aby se zamýšleli nad udržitelnou architekturou, a zohlednili tak ve svých návrzích sociální, psychologické a environmentální rozměry slunečního záření a denního světla,“ řekl Per Arnold Andersen, architekt a vedoucí oddělení pro denní světlo, energetickou náročnost a vnitřní klima skupiny VELUX.

 
Mezinárodní soutěž IVA 2012 podporuje trvale udržitelné řešení nejen pro novostavby, ale i pro stávající bytový fond ve městech i v příměstských rezidenčních oblastech. Soutěžní návrhy by v sobě měly spojovat využití světla jako významného zdroje energie a jeho nezanedbatelný vliv na lidskou psychiku a pohodu lidí žijících a pracujících ve vnitřních prostorách.
 
Složení poroty 5. ročníku International VELUX Award 2012, budou tvořit renomovaní architekti a odborníci z celého světa, kteří mají za sebou pedagogickou a publikační činnost a zasazují se o myšlenku trvale udržitelné architektury, která zohledňuje místní prostředí a klimatické podmínky dané oblasti. V porotě zasednou - Alvaro Siza (Portugalsko), Brigitte Shimová (Kanada), Peter Stutchbury (Austrálie) a Francis Kéré (pochází z Burkiny Faso, nyní žije v Německu).
 
Soutěž International VELUX Award 2012 je pořádána ve spolupráci s Mezinárodní unií architektů (UIA) a Evropským sdružením pro vzdělávání architektů (EAAE). Studenti mohou své přihlášky do 5. ročníku soutěže zaslat nejpozději do 2. března 2012.
 
Přihláška a více informací je k dispozici na webových stránkách soutěže: http://iva.velux.com/.
 
V roce 2010 se do soutěže zaregistrovalo přes 2300 studentů. Tři vítězné projekty, vybrané z celkového počtu 673 předložených projektů, vzešly z Jižní Koreje, Číny a Nizozemska, zatímco výherci z let 2008, 2006 a 2004 pocházeli z USA, Portugalska, Dánska, Španělska, Velké Británie, Norska a Chorvatska.

Vítězové předchozího 4. ročníku soutěže VELUX International Award 2010: Park Young-Gook, Kim Dae Hyun, Choi Jin Kyu, Kim Won Ill - studenti soulské univerzity Hanyang spolu se členy odborné poroty - Jesper Salskov, zástupce společnosti VELUX Dánsko a Michel Landrand, generální ředitel společnosti VELUX France.

 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

28. 2. 2020 08:15:31

Re: Rozhledna na vrchu Šibeník

Připadá mi to jako politizování situace kolem členství v EU, které cílí na lidi bez znalostí souvislostí a bez zájmu o politiku. Hurá, podívejte jak je EU dobrá! Všude i v autobusech nálepky, jak se EU spolupodílí na všem, málem i na výrobě betonových tvárnic na chodníky a sirky do krabiček. Samá podlost! My zatím platíme do fondů EU méně, než kolik čerpáme, ale proč čerpáme na takovéto téměř bezvýznamné stavbičky miliony, když nám kulhají investice i peníze do oprav všech typů silnic? Proč naši řidiči denně bourají po srážce se zvěří? Na I.třídách a dálnicích? Protože nemáme oplocení a podchodu i mosty pro zvěř, aby nemusela přes cestu pod kola aut! Toto má být smysluplná investice za stovky milionů!! Kdo to nezažil, neví, co to je za nezměrný děs, který někteří řidiči zaplatí životem nebo doživotním zmrzačením, a nejen oni. ale i jejich děti, partneři, rodiče. O likvidaci majetku a zruinování některých z nich nemluvě. Mně takto rozhledny připadají jako aktivity Kocourkovských občanů. Není těch stovek pitomostí v této zemi už moc? Celý den by na jejich výčet nestačil! Také pokus primátora Macury v Ostravě prosadit novou 3 km tramvajovou trať v Porubě tam, kde ji nikdo nepotřebuje a dokonce většina občanů odmítá, patří do této kategorie pomatenosti, protože zase jde o to, že nějaký spolek amatérů omylem zvolených ve volební euforii na Magistrátě odsouhlasil, že na to může Ostrava dostat víc než miliardu z dotací. Slabomyslnost lidiček bez významu hold v této zemi stále má podivnou váhu! Jak dlouho ještě bude blbost tolerována?

20. 2. 2020 18:50:35

Re: Re: Polemika o panoramatu a mrakodrapech pokračuje.

Polemika o výškových budovách nikdy neskončí. Dnes je to již otázka prestiže, nikoliv potřeby. Kdo výš, je geroj, je víc. Viz Arabský svět i dálný asijský východ. Blbost lidská vítězí. Ale žižkovská trojka od Evy Jiřičné nejsou mrakodrapy, to je úchvatný návrh, jak zaplnit místo po telekomunikační věži a kdo zná podrobně a detailně souvislosti, musí se paní Jiřičné poklonit. Věřím, že její kouzelný návrh bude realizován a rozhodně nemá pražádný vliv na panoráma Prahy, notabene historického centra. On tu někdo v této části Žižkova vidí historické centrum? Nákladové nádraží, konec jedné části Prahy, příliš vzdálené od toho centra, které obdivují miliony cizinců, i Čechů a Moravanů. A co Letná, tam blob Kaplického nebyl vedle panoráma staré Prahy? Tam byl, hned vedle. A kolik bojovníků ho prosazovalo, že? Proti nás bylo asi víc, tak to monstrum stát nebude. Ale návrh Jiříčné je naprosto něco jiného. Ve všech myslitelných hodnotitelných směrech. Skvěle zasazen do oblasti, i výškově, i polohově, i s ohledem na dopravní poměry. Pojďme ho podporovat proti hlupákům, kteří sice mají akademický titul, ale v hlavě něco zřejmě jiného, než lidské moudro. Postižení člověka se projevuje všelijak, je těžká doba, když podle expertů má 20% vysokoškolských absolventů duševní poruchu různého typu. Ono to možná i tady bude vidět. Nechť postižení prominou, ale léčení může být v Klecanech i zdarma, u profíků.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz