Úspěšná mezinárodní soutěž International VELUX Award vstupuje do 5. ročníku

Úspěšná mezinárodní soutěž International VELUX Award vstupuje do 5. ročníku

(21. 10. 2011) Praha 18. října 2011 – Společnost VELUX zahajuje další ročník soutěže International VELUX Award 2012 (IVA 2012), která je určena studentům architektury z celého světa. Hlavním tématem soutěže je i v pátém ročníku „Světlo pro budoucnost“. Studenti tak mají za úkol věnovat pozornost důležitosti role denního světla a navrhnout možnosti jak ho maximálně využít v architektuře.

 
 
 
 

Úspěšná mezinárodní soutěž International VELUX Award vstupuje do 5. ročníku

Praha 18. října 2011 – Společnost VELUX zahajuje další ročník soutěže International VELUX Award 2012 (IVA 2012), která je určena studentům architektury z celého světa. Hlavním tématem soutěže je i v pátém ročníku „Světlo pro budoucnost“. Studenti tak mají za úkol věnovat pozornost důležitosti role denního světla a navrhnout možnosti jak ho maximálně využít v architektuře.


 „Naší snahou je co nejvíce využít denní světlo a čerstvý vzduch ve prospěch vyšší kvality života. Mezinárodní soutěž International VELUX Award, kterou pořádáme každý druhý rok, vybízí studenty architektury, aby se zamýšleli nad udržitelnou architekturou, a zohlednili tak ve svých návrzích sociální, psychologické a environmentální rozměry slunečního záření a denního světla,“ řekl Per Arnold Andersen, architekt a vedoucí oddělení pro denní světlo, energetickou náročnost a vnitřní klima skupiny VELUX.

 
Mezinárodní soutěž IVA 2012 podporuje trvale udržitelné řešení nejen pro novostavby, ale i pro stávající bytový fond ve městech i v příměstských rezidenčních oblastech. Soutěžní návrhy by v sobě měly spojovat využití světla jako významného zdroje energie a jeho nezanedbatelný vliv na lidskou psychiku a pohodu lidí žijících a pracujících ve vnitřních prostorách.
 
Složení poroty 5. ročníku International VELUX Award 2012, budou tvořit renomovaní architekti a odborníci z celého světa, kteří mají za sebou pedagogickou a publikační činnost a zasazují se o myšlenku trvale udržitelné architektury, která zohledňuje místní prostředí a klimatické podmínky dané oblasti. V porotě zasednou - Alvaro Siza (Portugalsko), Brigitte Shimová (Kanada), Peter Stutchbury (Austrálie) a Francis Kéré (pochází z Burkiny Faso, nyní žije v Německu).
 
Soutěž International VELUX Award 2012 je pořádána ve spolupráci s Mezinárodní unií architektů (UIA) a Evropským sdružením pro vzdělávání architektů (EAAE). Studenti mohou své přihlášky do 5. ročníku soutěže zaslat nejpozději do 2. března 2012.
 
Přihláška a více informací je k dispozici na webových stránkách soutěže: http://iva.velux.com/.
 
V roce 2010 se do soutěže zaregistrovalo přes 2300 studentů. Tři vítězné projekty, vybrané z celkového počtu 673 předložených projektů, vzešly z Jižní Koreje, Číny a Nizozemska, zatímco výherci z let 2008, 2006 a 2004 pocházeli z USA, Portugalska, Dánska, Španělska, Velké Británie, Norska a Chorvatska.

Vítězové předchozího 4. ročníku soutěže VELUX International Award 2010: Park Young-Gook, Kim Dae Hyun, Choi Jin Kyu, Kim Won Ill - studenti soulské univerzity Hanyang spolu se členy odborné poroty - Jesper Salskov, zástupce společnosti VELUX Dánsko a Michel Landrand, generální ředitel společnosti VELUX France.

 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz