Ústí zahájilo výběrové řízení na rekonstrukci plaveckého areálu

Ústí zahájilo výběrové řízení na rekonstrukci plaveckého areálu

(24. 3. 2014) (ČTK) - Veřejnou zakázku schválili ústečtí zastupitelé na konci loňského roku. Termín pro podání nabídek mají firmy podle portálu www.e-zakazky.cz do 2. června. V odůvodnění zakázky se píše, že "plánovanou rekonstrukcí dojde k vybudování moderního plaveckého areálu odpovídajícímu současným požadavkům, a to jak provozně technickým tak i estetickým". Nabídky podle odůvodnění bude město hodnotit podle jediného kritéria, a tím je cena.

 
 
 
 

Ústí zahájilo výběrové řízení na rekonstrukci plaveckého areálu

(ČTK) - Veřejnou zakázku schválili ústečtí zastupitelé na konci loňského roku. Termín pro podání nabídek mají firmy podle portálu www.e-zakazky.cz do 2. června. V odůvodnění zakázky se píše, že "plánovanou rekonstrukcí dojde k vybudování moderního plaveckého areálu odpovídajícímu současným požadavkům, a to jak provozně technickým tak i estetickým". Nabídky podle odůvodnění bude město hodnotit podle jediného kritéria, a tím je cena.

Plavecký bazén Klíše (zdroj foto: http://www.martash.wz.cz/TEMA/KOLEJ.HTML)
Posledních pár měsíců bude veřejnosti sloužit plavecký areál v ústecké čtvrti Klíše. Město zahájilo výběrové řízení na zhotovitele rekonstrukce. Letos má na investici radnice v rozpočtu 189 milionů korun. O dotaci z evropských fondů požádá magistrát těsně před začátkem opravy. ČTK to sdělila mluvčí ústecké radnice Romana Macová.

Předpokládaná hodnota zakázky je podle informací na webu 220 milionů korun. Při výběrovém řízení město využije elektronické aukce, která se podle radních osvědčila například při výběru zhotovitele tribuny městského stadionu a měla by podle nich vést k významné úspoře nákladů.

Areál, jehož součástí je padesátimetrový bazén, je starý 30 let. Ústečané nyní vozí své děti za koupáním raději do akvaparků v Mostě, Děčíně nebo v Německu. Objekt v Ústí už z hlediska hygienických požadavků nevyhovuje.

Plavecká hala v Ústí bude mimo provoz od července. Rekonstrukce bude zahrnovat například výměnu bazénu, který nahradí nerezová vana. Jeho rozměr by pak měl vyhovovat předpisům pro konání mezinárodních plaveckých soutěží. Oprava čeká vstupní prostory, šatny i hygienické zázemí. Obnoveny budou technologie, rekonstruovat se má i plášť budovy, včetně zateplení a střechy. Práce nemají trvat déle než 15 měsíců, uzavírka areálu podle současného předpokladu skončí v říjnu 2015.

Město chce získat na stavbu dotaci z evropských fondů prostřednictvím Regionálního operačního programu Severozápad. "O dotaci bude zažádáno těsně před zahájením fyzické realizace, kdy budeme znát nabídkovou cenu vítězného uchazeče," uvedla Macová.

Součástí plavecké haly je u dětského bazénu skleněná mozaika. Podle Macové je v zadávací dokumentaci požadavek, aby byly výtvarné prvky zachovány, pokud to nenaruší soudržnost stavby.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz