Útulna Milínov

Útulna Milínov

Milínov

(9. 2. 2022) Jan Tyrpekl

   
 
 
 
 

Útulna Milínov

Objekt vznikl jako rozšíření nabídky ubytování penzionu na farmě zabývající se mimo jiné agroturistikou. Nachází se však mimo ni zhruba kilometr od Milínova nedaleko vrcholu Sváreč. Pozemek tvoří z velké části skalní převis porostlý vzrostlou zelení. Důraz byl kladen na zachování veškeré zeleně, nebyl tedy pokácen žádný strom. To bylo hlavním aspektem při umístění útulny. Výhledy se otevírají na jih a sever, to určilo hlavní pohledovou osu. Zatímco jižní pohled je na otevřenou krajinu, severní část bylo nutno kvůli zachování zeleně zúžit. Abychom zajistili větší soukromí od turistické trasy, zvedli jsme severní část, vzniklo tak spací patro. Dalším požadavkem bylo umístit saunu, koupací sud a terasy. Tyto prvky reagují na topologii, vznikla tak dvouúrovňová terasa nad skálou a sauna s výhledem na pastviny na západní straně. Oba objekty jsou dřevostavby ze systému 2by4.

 
Autorská zpráva
Foto: Antonín Matějovský

Autoři: Jan Tyrpekl; spolupráce Jaroslav Kejř
Investor: Ing. Pavel Moulis, Ph.D.
Náklady: 1,5 mil. Kč

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2021

 
 
 
 
49.6430628
13.5659397
Útulna Milínov

Útulna Milínov
Milínov

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz