V Brně-Černovicích začala stavba nové budovy zdravotnické záchranné služby

V Brně-Černovicích začala stavba nové budovy zdravotnické záchranné služby

(29. 1. 2014) (ČTK) - Poklepáním základního stavebního kamene začala v Brně-Černovicích stavba nového výjezdního stanoviště Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje (ZZS JmK). Hotová by měla být k poslednímu srpnu, informoval ředitel ZZS JmK Milan Klusák. Náklady na stavbu činí přes 40 miliónů korun. Architektonické řešení a projektovou dokumentaci vypracovala firma Atelier 2002, s. r. o., Brno.

 
 
 
 

V Brně-Černovicích začala stavba nové budovy zdravotnické záchranné služby

(ČTK) - Poklepáním základního stavebního kamene začala v Brně-Černovicích stavba nového výjezdního stanoviště Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje (ZZS JmK). Hotová by měla být k poslednímu srpnu, informoval ředitel ZZS JmK Milan Klusák. Náklady na stavbu činí přes 40 miliónů korun. Architektonické řešení a projektovou dokumentaci vypracovala firma Atelier 2002, s. r. o., Brno.

Nová budova zdravotnické záchranné služby v Brně-Černovicích — vizualizace
„V Černovicích bude stavba hotová na konci srpna tak, aby z ní na podzim mohly zasahovat dvě výjezdové skupiny s lékařem a jedna výjezdová skupina v denní i noční době,“
řekl Klusák. Kromě toho budou zdravotníci zajišťovat i leteckou záchrannou službu v nočních hodinách. „Vztahuje se to nejen na obyvatele Jihomoravského kraje, ale také pro kraj Olomoucký, Zlínský, Pardubický a Vysočinu,“ vyjmenoval ředitel záchranky.
 
Objekt výjezdové základny je koncipován jako jednoduchý kvádr s podélnou osou ve směru sever – jih. Budova bude dvoupodlažní nepodsklepená s plochou střechou o rozměrech 36,9x16,8 m a výšce 8,3 m. Zastavěná plocha činí 632 m², užitná plocha 1637 m², obestavěný prostor 5426 m³.  Na jižní straně parcely je situován vjezd na veřejnou komunikaci. Náklady na přípravné práce a projektové práce byly vynaloženy ve výši 2871 tis. Kč, stavební práce na budovu výjezdové základny (bez budovy autoprovozu) jsou vyčísleny na 39 114 tis. Kč včetně DPH.

Po dostavbě budovy v Brně-Černovicích zůstane k realizaci výstavba budovy v Brně-Ponavě. Tato stavba by měla následovat po dokončení černovického areálu.
 

zdroj obr. www.zzsjmk.cz

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Zdravotnictví

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz