V Brně má letos stát zastávka v podobě Kaplického "chobotnice"

V Brně má letos stát zastávka v podobě Kaplického "chobotnice"

(22. 2. 2011) Brno 21. února (ČTK) - V Brně by letos měl vzniknout přístřešek zastávky hromadné dopravy připomínající Kaplického "chobotnici", tedy budovu, která měla být podle návrhu architekta Jana Kaplického sídlem pražské Národní knihovny. Tvůrci plánují přístřešek instalovat na zastávce Loosova na sídlišti Lesná. Rada městské části Brno-sever už projednala návrh budoucí darovací smlouvy od firmy, která zastávku vytvoří, řekla dnes novinářům starostka Brna-sever Sabina Tomíšková (ODS). Myšlenku instalace podporuje.

 
 
 
 

V Brně má letos stát zastávka v podobě Kaplického "chobotnice"

Brno 21. února (ČTK) - V Brně by letos měl vzniknout přístřešek zastávky hromadné dopravy připomínající Kaplického "chobotnici", tedy budovu, která měla být podle návrhu architekta Jana Kaplického sídlem pražské Národní knihovny. Tvůrci plánují přístřešek instalovat na zastávce Loosova na sídlišti Lesná. Rada městské části Brno-sever už projednala návrh budoucí darovací smlouvy od firmy, která zastávku vytvoří, řekla dnes novinářům starostka Brna-sever Sabina Tomíšková (ODS). Myšlenku instalace podporuje.


 

S návrhem dát zastávce hromadné dopravy podobu zmenšeniny "chobotnice" přišel student práv Martin Felgr. Poslal ho do soutěže společnosti Pepsi, kde s myšlenkou vyhrál. Minulé vedení městské části podle Tomíškové záměr odmítlo. "Po změně vedení jsme tuto aktivitu občerstvili a naše městská část se přihlásila, že bychom měli zájem," uvedla.

Podle ní by měl být korpus zastávky již vyroben. Nyní je ve skladu. "Jakmile se podaří vyřešit technické záležitosti, jako je připojení na elektrickou energii a úprava místa, se po oteplení bude na jaře zastávka instalovat," řekla.

Instalaci podpořila loni i vdova po architektovi Eliška Kaplicky. Ocenila, že mladí lidé na Kaplického návrh Národní knihovny nezapomněli, ale kreativně ho využili. "Prověřilo se tím, že Janovy návrhy stále lidi inspirují. Vždy si získávaly svou nekonvenčností a progresivitou právě mladé," napsala.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz