V Brně začíná několik nových developerských projektů

V Brně začíná několik nových developerských projektů

(29. 11. 2012) (ČTK) - V Brně začíná několik nových developerských projektů. Investoři se k některých záměrům vracejí po letech, kdy je museli zmrazit kvůli hospodářské krizi. Zájem je zejména o kancelářské budovy. Podle analytika společnosti Cyrrus Jiřího Šimary je jich v Brně nedostatek.

 
 
 
 

V Brně začíná několik nových developerských projektů

(ČTK) - V Brně začíná několik nových developerských projektů. Investoři se k některých záměrům vracejí po letech, kdy je museli zmrazit kvůli hospodářské krizi. Zájem je zejména o kancelářské budovy. Podle analytika společnosti Cyrrus Jiřího Šimary je jich v Brně nedostatek.

"V současnosti to v Brně vypadá tak, že se sice staví, ale mnohem pomalejším tempem, než investoři původně plánovali," řekl ČTK Šimara. Podle něj byl například projekt Titanium nedaleko centra města pozastavený tři roky.
Palác Heršpická  - autorem projektu je Eva Jiřičná
Podle webu

www-czech-office.cz

bude mít

Titanium

24.335 metrů čtverečních kancelářských ploch. Většina je stále k dispozici. Volné plochy web eviduje ve Vienna Pointu nebo Spielberk Office Centre, které vlastní developer CTP.

"Jakmile dojde k citelnějšímu ekonomickému oživení, zájem o moderní kancelářské prostory opět vzroste i kvůli tomu, že jich je v Brně dlouhodobě nedostatek. Důkazem toho je i to, že na papíře je již další výšková budova Palác Heršpická, která by se měla vyrovnat mrakodrapu AZ Tower,"
uvedl Šimara.

Kromě větších projektů se v Brně staví i menší budovy. Například developer DBEST staví v Křenové ulici poblíž centra města

polyfunkční objekt

s 20 bytovými jednotkami, kancelářemi a obchodními prostory. Bude stát 90 milionů korun. Developer oznámil, že hrubá stavba už je hotová. Předpronajatých je asi 20 procent prostor. Výstavba byla zahájena letos v březnu. Celkové dokončení projektu je naplánováno na červen 2013.

Majitel společnosti DBEST Miroslav Padyšák dnes ČTK řekl, že stavba bude mít dvojitou fasádu, která bude plnit hlukově a tepelně-izolační funkci. "V noci bude osvětlená a prorostlá zelení," uvedl Padyšák.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz