V Brně začíná několik nových developerských projektů

V Brně začíná několik nových developerských projektů

(29. 11. 2012) (ČTK) - V Brně začíná několik nových developerských projektů. Investoři se k některých záměrům vracejí po letech, kdy je museli zmrazit kvůli hospodářské krizi. Zájem je zejména o kancelářské budovy. Podle analytika společnosti Cyrrus Jiřího Šimary je jich v Brně nedostatek.

 
 
 
 

V Brně začíná několik nových developerských projektů

(ČTK) - V Brně začíná několik nových developerských projektů. Investoři se k některých záměrům vracejí po letech, kdy je museli zmrazit kvůli hospodářské krizi. Zájem je zejména o kancelářské budovy. Podle analytika společnosti Cyrrus Jiřího Šimary je jich v Brně nedostatek.

"V současnosti to v Brně vypadá tak, že se sice staví, ale mnohem pomalejším tempem, než investoři původně plánovali," řekl ČTK Šimara. Podle něj byl například projekt Titanium nedaleko centra města pozastavený tři roky.
Palác Heršpická  - autorem projektu je Eva Jiřičná
Podle webu

www-czech-office.cz

bude mít

Titanium

24.335 metrů čtverečních kancelářských ploch. Většina je stále k dispozici. Volné plochy web eviduje ve Vienna Pointu nebo Spielberk Office Centre, které vlastní developer CTP.

"Jakmile dojde k citelnějšímu ekonomickému oživení, zájem o moderní kancelářské prostory opět vzroste i kvůli tomu, že jich je v Brně dlouhodobě nedostatek. Důkazem toho je i to, že na papíře je již další výšková budova Palác Heršpická, která by se měla vyrovnat mrakodrapu AZ Tower,"
uvedl Šimara.

Kromě větších projektů se v Brně staví i menší budovy. Například developer DBEST staví v Křenové ulici poblíž centra města

polyfunkční objekt

s 20 bytovými jednotkami, kancelářemi a obchodními prostory. Bude stát 90 milionů korun. Developer oznámil, že hrubá stavba už je hotová. Předpronajatých je asi 20 procent prostor. Výstavba byla zahájena letos v březnu. Celkové dokončení projektu je naplánováno na červen 2013.

Majitel společnosti DBEST Miroslav Padyšák dnes ČTK řekl, že stavba bude mít dvojitou fasádu, která bude plnit hlukově a tepelně-izolační funkci. "V noci bude osvětlená a prorostlá zelení," uvedl Padyšák.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz