V centru Liberce vyroste polyfunkční dům s více než 200 byty

V centru Liberce vyroste polyfunkční dům s více než 200 byty

(9. 1. 2013) (ČTK) - Na léta nevyužívaných pozemcích v blízkosti centra Liberce plánuje soukromý investor výstavbu polyfunkčního domu s více než 200 byty, kancelářemi a obchody. Nový dům vyroste podél třídy 1. máje, která směřuje k libereckému nádraží, a měl by tak dotvořit uliční frontu. Stavět by se mělo začít v roce 2015 a do dvou let má být rozsáhlý komplex na ploše více než 4000 metrů čtverečních dokončen. ČTK to zjistila v Informačním systému EIA.

 
 
 
 

V centru Liberce vyroste polyfunkční dům s více než 200 byty

(ČTK) - Na léta nevyužívaných pozemcích v blízkosti centra Liberce plánuje soukromý investor výstavbu polyfunkčního domu s více než 200 byty, kancelářemi a obchody. Nový dům vyroste podél třídy 1. máje, která směřuje k libereckému nádraží, a měl by tak dotvořit uliční frontu. Stavět by se mělo začít v roce 2015 a do dvou let má být rozsáhlý komplex na ploše více než 4000 metrů čtverečních dokončen. ČTK to zjistila v Informačním systému EIA.O zástavbě v těchto místech se mluví už bezmála 20 let, od té doby, co byly poslední původní domy podél ulice zbourány. V minulosti se dlouho nedařilo najít investora. V roce 2009 vydal liberecký magistrát souhlas s výstavbou polyfunkčního domu na těchto pozemcích pražské firmě EUBE, plány však zhatila ekonomická krize a dnes je firma v konkurzu.

Pozemky získala společnost May development, která chce mezi ulicemi 1. máje a Tatranskou vybudovat komplex čtyř budov. Hlavní objekt by měl být výškovou protiváhou budov Finančního úřadu a hotelu Imperial na protější straně ulice. Za osmipodlažní budovou pak budou při pohledu z ulice skryty tři menší nejvýše šestipodlažní budovy. Investor chce klientům nabídnout 213 bytů a k dispozici bude 187 parkovacích a garážových stání.

Dům vyroste na dlouhodobě nezastavěném území, kde jsou dnes pouze řadové garáže, zbořeniště a asfaltová parkovací plocha. Stavbě padne za oběť většina zeleně, většinou jde ale o náletové dřeviny. Dva mohutné duby zůstanou zachovány a investor je chce do projektu začlenit. Areál by měl nabídnout na 50 nových pracovních míst v obchodech a provozovnách a dalších až 140 pracovních míst by měly nabídnout zdejší kanceláře.Chystaná výstavba polyfunkčního domu je jedním z mála podobných projektů ve stotisícovém Liberci. V důsledku hospodářské krize se v posledních letech výstavba ve městě výrazně utlumila a není to jen problém Liberce, méně se staví v celém kraji. Dvě desítky stavebních firem v kraji uskutečnily podle informací z Českého statistického úřadu (ČSÚ) od ledna do září loňského roku zakázky jen za 2,439 miliardy korun, což je ve srovnání s rokem 2011 propad o bezmála 46 procent. Ještě v roce 2008 přesahoval objem stavební výroby ve stejném období šest miliard.
  

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz