V Ghaně postaví technologické centrum s "nejvyšší budovou Afriky"

V Ghaně postaví technologické centrum s "nejvyšší budovou Afriky"

(6. 3. 2013) (ČTK) - Skoro 300 metrů vysoká stavba, která bude nejvyšší budovou v Africe, má tvořit nové centrum výpočetních technologií v Ghaně. Stavba střediska City of Hope (Město Naděje), která začala tento týden, má skončit do tří let, napsala na svém webu ghanská vláda. Autorem projektu je italská kancelář OBR (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

V Ghaně postaví technologické centrum s "nejvyšší budovou Afriky"

(ČTK) - Skoro 300 metrů vysoká stavba, která bude nejvyšší budovou v Africe, má tvořit nové centrum výpočetních technologií v Ghaně. Stavba střediska City of Hope (Město Naděje), která začala tento týden, má skončit do tří let, napsala na svém webu ghanská vláda. Autorem projektu je italská kancelář OBR (doplněno Stavbaweb).

Komplex šesti výškových budov vzniká na zelené louce nedaleko ghanské metropole Akkra. Nejvyšší z šesti věží dosáhne výšky 270 metrů a bude tak nejvyšší v Africe, uvedla vláda. Projekt v přepočtu za 196 miliard korun podle investorů nabídne práci 50.000 lidem a možnost bydlení pro 25.000 osob.

Ghanský prezident John Mahama prohlásil, že stavbu centra povedou hlavně soukromí investoři. "Vláda (ekonomický) růst podněcovala velkými investicemi od získání nezávislosti (6. března 1957 na Británii)... teď je čas, aby nastoupil soukromý sektor," řekl podle serveru BBC.

Jedním z investorů je místní technologický gigant RLG Communications, který chce v novém středisku vyvíjet aplikace s cílem vybudovat největší montážní továrnu na světě zaměřenou na nejrůznější produkty.

Podobný projekt na stavbu technologického střediska v lednu spustila Keňa. V novém městě "Africa's Silicon Savannah" (Silikonová savana Afriky), zaměřeném na počítačové technologie a obchod, prý do roku 2030 najdou práci desetitisíce pracovníků.

Za nejvyšší budovu v Africe je v současnosti podle internetové encyklopedie Wikipedia považován 223 metrů vysoký mrakodrap Carlton Centre v Jihoafrické republice.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz