V Kralupech nad Vltavou vznikne vědecko-technický park pro výzkum vlastností stavebních materiálů

V Kralupech nad Vltavou vznikne vědecko-technický park pro výzkum vlastností stavebních materiálů

(7. 9. 2012) Čeští vědci by měli za dva roky začít působit v novém výzkumném centru v Kralupech nad Vltavou. VTP Technopark vznikne z budovy bývalého obilního mlýna v centru města investicí 280 miliónů korun. V nejbližších týdnech začne výběrové řízení na projektanta. ČTK to řekl Tomáš Godula z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze (VŠCHT).

 
 
 
 

V Kralupech nad Vltavou vznikne vědecko-technický park pro výzkum vlastností stavebních materiálů

Čeští vědci by měli za dva roky začít působit v novém výzkumném centru v Kralupech nad Vltavou. VTP Technopark vznikne z budovy bývalého obilního mlýna v centru města investicí 280 miliónů korun. V nejbližších týdnech začne výběrové řízení na projektanta. ČTK to řekl Tomáš Godula z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze (VŠCHT).

Kralupský původně parní mlýn byl postaven v roce 1867. (zdroj foto: Kralupy)
Na projektu VTP Technoparku Kralupy s městem spolupracují VŠCHT a Fakulta stavební ČVUT. Náplní práce bude výzkum chemických a fyzikálních vlastností stavebních materiálů i stavebních odpadů. Má podpořit přenos vědeckých poznatků do praxe.

„Chtěli bychom se zaměřit na expertní služby. To znamená, že firmy by zadaly zakázku a my bychom na ní pracovali a odevzdali expertizu, patent nebo jiný výsledek,“ řekl. Povaha zakázek pak rozhodne o tom, zda na projektu bude pracovat více lidí z VŠCHT nebo ČVUT.

Evropská dotace ze strukturálních fondů pokryje 75 procent z celkové investice. Nutnou podmínkou těchto fondů je umístění vědeckého centra mimo hlavní město a ukončení projektu do 30. června 2014.

Pro nevyužitou budovu mlýna se vědci rozhodli vloni. Stavební práce příští rok podle místostarosty vlastně zahájí nejen výstavbu vědeckého parku, ale i obnovu centra města. Po areálu mlýnů přijde na řadu i revitalizace sousedícího pivovaru. Park přinese minimálně 50 nových pracovních míst pro badatele. Navíc tam bude pro firmy možnost pronajmout si své vlastní prostory.
zpráva ČTK

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz