V Ostravě je volných přes 28 procent ploch moderních kanceláří

V Ostravě je volných přes 28 procent ploch moderních kanceláří

(15. 8. 2013) (ČTK) - Více než 28 procent moderních kancelářských ploch v Ostravě nebylo v prvním pololetí letošního roku obsazených. Celková výměra dosáhla 194.200 metrů čtverečních, z toho 55.100 metrů čtverečních bylo evidováno volných. Za sdružení Regional Research Forum o tom ČTK informoval Martin Šubrt. "Míra neobsazenosti dosáhla 28,4 procenta, což představovalo nárůst o 3,7 procentního bodu oproti konci roku 2012," uvedl.

 
 
 
 

V Ostravě je volných přes 28 procent ploch moderních kanceláří

(ČTK) - Více než 28 procent moderních kancelářských ploch v Ostravě nebylo v prvním pololetí letošního roku obsazených. Celková výměra dosáhla 194.200 metrů čtverečních, z toho 55.100 metrů čtverečních bylo evidováno volných. Za sdružení Regional Research Forum o tom ČTK informoval Martin Šubrt. "Míra neobsazenosti dosáhla 28,4 procenta, což představovalo nárůst o 3,7 procentního bodu oproti konci roku 2012," uvedl.

Nová Karolina PARK
Žádná kancelářská budova nebyla v Ostravě ve výstavbě, ani se stavět nezačala. Dokončená byla jediná: Nová Karolina Park v těsné blízkosti centra města s plochou 24.600 metrů čtverečních. Tato administrativní budova je součástí čtvrti Nová Karolina, která vzniká na místě, kde v minulosti stávala koksovna Karolina.

Marketingová manažerka developerské společnosti Passerinvest Group Vendula Malochová dnes ČTK řekla, že slavnostní otevření administrativní budovy na Nové Karolině se plánuje na konec září. Do budovy se nyní stěhuje první nájemce. "S dalšími zájemci se jedná. Je to většinou na delší dobu, ale doufáme, že už brzy budeme moci zveřejnit další informace," řekla Malochová.

Předseda představenstva Passerinvest Group Radim Passer v letošním letním čísle magazínu Czech top 100 forum uvedl, že společnost chtěla jít do Ostravy výhradně kvůli lokalitě Nová Karolina, kterou tam považuje za nejlepší. "I samotná budova by možná v hlavním městě patřila mezi sedm nejpěknějších. Jenže náklady na její vybudování byly velmi srovnatelné s těmi v Praze, ale výnosy jsou o dost nižší. Poptávka je zatím hodně slabá," uvedl Passer.

Související články:

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz