V Ostravě je volných přes 28 procent ploch moderních kanceláří

V Ostravě je volných přes 28 procent ploch moderních kanceláří

(15. 8. 2013) (ČTK) - Více než 28 procent moderních kancelářských ploch v Ostravě nebylo v prvním pololetí letošního roku obsazených. Celková výměra dosáhla 194.200 metrů čtverečních, z toho 55.100 metrů čtverečních bylo evidováno volných. Za sdružení Regional Research Forum o tom ČTK informoval Martin Šubrt. "Míra neobsazenosti dosáhla 28,4 procenta, což představovalo nárůst o 3,7 procentního bodu oproti konci roku 2012," uvedl.

 
 
 
 

V Ostravě je volných přes 28 procent ploch moderních kanceláří

(ČTK) - Více než 28 procent moderních kancelářských ploch v Ostravě nebylo v prvním pololetí letošního roku obsazených. Celková výměra dosáhla 194.200 metrů čtverečních, z toho 55.100 metrů čtverečních bylo evidováno volných. Za sdružení Regional Research Forum o tom ČTK informoval Martin Šubrt. "Míra neobsazenosti dosáhla 28,4 procenta, což představovalo nárůst o 3,7 procentního bodu oproti konci roku 2012," uvedl.

Nová Karolina PARK
Žádná kancelářská budova nebyla v Ostravě ve výstavbě, ani se stavět nezačala. Dokončená byla jediná: Nová Karolina Park v těsné blízkosti centra města s plochou 24.600 metrů čtverečních. Tato administrativní budova je součástí čtvrti Nová Karolina, která vzniká na místě, kde v minulosti stávala koksovna Karolina.

Marketingová manažerka developerské společnosti Passerinvest Group Vendula Malochová dnes ČTK řekla, že slavnostní otevření administrativní budovy na Nové Karolině se plánuje na konec září. Do budovy se nyní stěhuje první nájemce. "S dalšími zájemci se jedná. Je to většinou na delší dobu, ale doufáme, že už brzy budeme moci zveřejnit další informace," řekla Malochová.

Předseda představenstva Passerinvest Group Radim Passer v letošním letním čísle magazínu Czech top 100 forum uvedl, že společnost chtěla jít do Ostravy výhradně kvůli lokalitě Nová Karolina, kterou tam považuje za nejlepší. "I samotná budova by možná v hlavním městě patřila mezi sedm nejpěknějších. Jenže náklady na její vybudování byly velmi srovnatelné s těmi v Praze, ale výnosy jsou o dost nižší. Poptávka je zatím hodně slabá," uvedl Passer.

Související články:

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz