V Praze vznikne nový 5hvězdičkový hotel

V Praze vznikne nový 5hvězdičkový hotel

(28. 2. 2013) Společnost AKROTERION, člen skupiny Loyd´s Property Investments, zahájila přípravy pro výstavbu nového pětihvězdičkového hotelu v historickém centru Prahy. Budoucí hotel se nachází mezi ulicemi Železná, Celetná a Kamzíkova a nabídne na ploše 16 000 m2 120 luxusních hotelových pokojů, restauraci a konferenční prostory. Celkové investiční náklady dosáhnou 85 miliónů eur (2 miliardy Kč). Zahájení výstavby je naplánováno na první čtvrtletí roku 2014 a dokončení projektu na třetí čtvrtletí 2016. Architektonický design hotelu je dílem MS Architekti, design interiéru navrhl Jacques Garcia. Hlavním inženýrem projektu je Jiří Knop, MBA.

 
 
 
 

V Praze vznikne nový 5hvězdičkový hotel

Společnost AKROTERION, člen skupiny Loyd´s Property Investments, zahájila přípravy pro výstavbu nového pětihvězdičkového hotelu v historickém centru Prahy. Budoucí hotel se nachází mezi ulicemi Železná, Celetná a Kamzíkova a nabídne na ploše 16 000 m2 120 luxusních hotelových pokojů, restauraci a konferenční prostory. Celkové investiční náklady dosáhnou 85 miliónů eur (2 miliardy Kč). Zahájení výstavby je naplánováno na první čtvrtletí roku 2014 a dokončení projektu na třetí čtvrtletí 2016. Architektonický design hotelu je dílem MS Architekti, design interiéru navrhl Jacques Garcia. Hlavním inženýrem projektu je Jiří Knop, MBA.„Jsme si vědomi toho, jak unikátní polohu má budoucí hotel. Naším cílem je sladit design hotelu s neopakovatelnou historickou atmosférou města Prahy a proto spolupracujeme s architekty a designéry, kteří mají ve svém referenčním portfoliu významné renovace budov v historických centrech měst. Tento projekt bude milníkem v oblasti luxusního ubytování v Praze, jenž stále zůstává dominantní cílovou destinací v rámci České republiky,”
říká David Halfi, ředitel společnosti AKROTERION. 

Mezi mnohé projekty společnosti MS Architekti patří například Grand Hotel Bohemia, Hotel Mejstřík, Crowne Plaza, Buddha Bar nebo Iron Gate Hotel v Praze. Interiérový designér Jacques Garcia je jedním z předních architektů známých po celém světě svými současnými návrhy interiérů pařížských hotelů jako je Hilton Arc de Triumph a Le Fouquet's Barriere, dále hotelů Metropole v Monte Carlu, NoMad v New Yorku a mnoha dalšími.
Kromě pokojů a apartmá pro hotelové hosty projekt nabídne široké veřejnosti wellness, obchody, restauraci o kapacitě 180 míst a konferenční prostory na ploše téměř 600 m2.

Developer si cení profesionální součinnosti se samosprávními úřady hl. m. Prahy. Veškeré činnosti spojené s projektem jsou prováděny ve spolupráci s Národním památkovým ústavem, odborem památkové péče a dalšími příslušnými odbory pražského magistrátu a MČ Praha 1. V současné době se developer soustředí na zpracování dokumentace potřebné pro změnu stavebního povolení.
tisková zpráva

(ČTK) -
Památkáři projektu nebrání, je ale podle nich nutné dořešit sporné otázky, aby stavba nenarušila historické hodnoty lokality. S výstavbou souhlasí i magistrát.

Hotelový komplex má vzniknout na místě historického domu U Sixtů a na přilehlých parcelách. Developer v současné době zpracovává dokumentaci pro změnu stavebního povolení. "Současné stavební povolení zahrnuje šest objektů, změna stavebního povolení je na další dvě budovy," uvedl Halfi. Celkově se tak přestavba dotkne osmi historických domů, z nich čtyři vlastní společnost Bucentauro Trade a čtyři má developer v pronájmu od hlavního města, a to až do roku 2081.

Jednání o rozšíření na další památkově chráněné objekty potvrdil ČTK i Ondřej Šefců z Národního památkového ústavu.

Areál u Staroměstského náměstí byl zčásti rekonstruován v 90. letech. Domy jsou dnes většinou vystěhované, provizorně zajištěné, využívají se jen některé přízemí pro obchody. "Tento stav je neutěšený, určitě to objektu neslouží a v tomto stavu neslouží ani centru města. Proto podporujeme a vítáme, že se věci daly do pohybu," uvedl Šefců.

Podle památkářů bude nutné zachovat například románské nebo gotické konstrukce. "Například v domě U Sixtů je v suterénu románská síň a jasné gotické konstrukce. To by se mělo zrestaurovat a nějakou vhodnou formou zpřístupnit," uvedl Šefců.

Projekt podporuje i magistrát. "Hlavní město uvítalo, že po dlouhých jednáních přistoupila společnost Akroterion na podmínky a rozhodla se realizovat rozsáhlou rekonstrukci," řekla ČTK mluvčí magistrátu Tereza Králová. Jednou z podmínek bylo uzavření zástavní smlouvy. "Tato zástava je určena na smluvní pokuty ve výši 20 milionů korun při nedodržení smluvních podmínek společností Akroterion," vysvětlila mluvčí. 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz