V třebíčské nemocnici byl otevřen nový pavilon pro matku a dítě

V třebíčské nemocnici byl otevřen nový pavilon pro matku a dítě

(24. 6. 2011) Třebíč 23. června (ČTK) - V třebíčské nemocnici byl dnes otevřen nový pavilon pro matku a dítě. Pavilon s odpovídajícím přístrojovým vybavením a komfortním zázemím pro maminky začne naplno svému účelu sloužit začátkem července. Kromě porodnice se tam sestěhuje také dětské oddělení, rehabilitace s vodoléčbou a lékárna. Stavbu za 320 milionů korun uskutečnil kraj s podporou evropské dotace. Unie uhradí 30 procent nákladů. ČTK to řekla mluvčí kraje Jitka Svatošová.

 
 
 
 

V třebíčské nemocnici byl otevřen nový pavilon pro matku a dítě

Třebíč 23. června (ČTK) - V třebíčské nemocnici byl dnes otevřen nový pavilon pro matku a dítě. Pavilon s odpovídajícím přístrojovým vybavením a komfortním zázemím pro maminky začne naplno svému účelu sloužit začátkem července. Kromě porodnice se tam sestěhuje také dětské oddělení, rehabilitace s vodoléčbou a lékárna. Stavbu za 320 milionů korun uskutečnil kraj s podporou evropské dotace. Unie uhradí 30 procent nákladů. ČTK to řekla mluvčí kraje Jitka Svatošová.

Místo: Nemocnice Třebíč
Investor: Nemocnice Třebíč
Autor projektu: Ing. arch. Jaromír Homolka, CSc.
Rozsah prací: DSP, ZDS, DPS, AD
Realizace projektu: 2006 - 2008


"Byly vybudovány opravdu moderní podmínky pro péči o maminky před, během a po porodu," uvedl ředitel nemocnice Leoš Dostál. V nemocnici se ročně narodí kolem 1100 dětí. "My očekáváme, že jejich počet díky moderní porodnici o něco vzroste," dodal ředitel. Pokoje pro matky mají vlastní sociální zařízení. Po porodu tam s ní a dítětem bude moci pobývat i otec.

Dvouletá výstavba znamenala pro nemocnici zvýšený hluk i dopravní omezení. "Dnešním dnem mimořádná opatření končí a začíná se psát novodobá kapitola nemocnice," řekl hejtman kraje Jiří Běhounek (za ČSSD).

Budova, v níž dosud porodnice sídlila, pochází z roku 1977. Nový pavilon byl postaven v místech staré interny a přímo naváže na pavilon malých interních oborů. Novostavba se stala pomyslnou branou do nemocnice. V přízemí bude recepce pro všechny návštěvníky nemocnice a také lékárna a občerstvení.

V pavilonu je 29 lůžek porodnického oddělení, 28 lůžek pro rehabilitační jednotku a 22 lůžek pro dětské oddělení. Na jednotce intenzivní péče se nachází pět dětských a čtyři novorozenecká lůžka. Prostory pro rehabilitaci nabízejí pracoviště s terapiemi, vodoléčbou i bazénem. "Nové prostředí včetně technologického zázemí bude mít pozitivní dopad na vyšší úspěšnost a efektivitu léčby pacientů v rehabilitaci," poznamenal hejtman. Podle něj se zkrátí čekací i ošetřovací doba a tím i délka pracovní neschopnosti klientů.

Zdravotníci se začnou do moderní budovy stěhovat v příštím týdnu. Do uprázdněných prostor budou přemístěna pracoviště, která fungují mimo nemocniční areál, tedy oční oddělení, pracoviště nukleární medicíny a léčebna dlouhodobě nemocných. Předcházet budou stavební úpravy za několik milionů korun, uvedl Dostál.

Nemocnice Třebíč obsluhuje území s více než 130.000 obyvateli. Ročně se uskuteční přes 21.000 hospitalizací a 250.000 ambulantních vyšetření pacientů. V nemocnici je ještě potřeba uskutečnit poslední etapu modernizace. Rekonstrukci podle ředitele ještě potřebuje pavilon chirurgických oborů.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Zdravotnictví

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz