V Tokiu roste nejvyšší televizní vysílač na světě

V Tokiu roste nejvyšší televizní vysílač na světě

(8. 6. 2011) Tokio 8. června (ČTK) - Za necelý rok se otevře pro veřejnost nejvyšší televizní vysílač na světě, takzvaný Tokyo Sky Tree, v japonském hlavním městě. Oznámila to agentura AFP s odvoláním na stavebního investora, podle něhož se věž stane novým symbolem obnovy Japonska po březnovém ničivém zemětřesení.

 
 
 
 

V Tokiu roste nejvyšší televizní vysílač na světě

Tokio 8. června (ČTK) - Za necelý rok se otevře pro veřejnost nejvyšší televizní vysílač na světě, takzvaný Tokyo Sky Tree, v japonském hlavním městě. Oznámila to agentura AFP s odvoláním na stavebního investora, podle něhož se věž stane novým symbolem obnovy Japonska po březnovém ničivém zemětřesení.

Nejvyšší samonosná televizní věž přivítá první návštěvníky 22. května příštího roku. O 34 metrů překoná zatím nejvyšší stavbu svého druhu, 600metrovou Kantonskou věž v Číně.

Na japonských ostrovech je v současnosti nejvyšším televizním vysílačem Tokyo Tower, 333 metry vysoká budova, která byla postavena v roce 1958 a stala se symbolem poválečné obnovy země.

Tokyo Sky Tree, která už nyní dominuje japonské metropoli, ponese řadu vysílačů televizních stanic pro početnou tokijskou aglomeraci. Převezme štafetu od Tokyo Tower, jejíž autoři se inspirovali pařížskou eiffelovkou.


Věž nazvaná Nebeský strom Tokia má trojúhelníkovou základnu a její profil má jasnou inspiraci v dlouhém samurajském meči. A symbolická je i budoucí výška stavby - čísla 634 vyslovená v japonštině evokují jméno velkého válečníka.

I osvětlení bude mít hodnotu symbolů kulturních, historických a zeměpisných.

Tokijský "strom" by měl přilákat návštěvníky z celého světa a mimo jiné přispět k tomu, aby byla japonská metropole považována za město respektující životní prostředí. Stavba nebude mít žádné kanceláře ani byty, zato bude vybavena dvěma vyhlídkovými platformami v 350 a v 450 metrech.

Zkrátka nepřijde ani okolí stavby, které bude zcela přebudováno v nové turistické a komerční centrum určené i pro případné dějinné události. Věž se bude tyčit nad excentrickou čtvrtí Tokia, která zatím postrádá dynamiku, ale ceny bytů tam už teď stoupají takřka do výšky rozestavěného vysílače.

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz