V urbanistické soutěži k novému územnímu plánu Plzně zvítězily dva týmy

V urbanistické soutěži k novému územnímu plánu Plzně zvítězily dva týmy

(23. 3. 2012) Porota urbanistické soutěže „Plzeň – vnitřní město“, jejíž výsledky se stanou jedním z podkladů pro zpracování nového územního plánu, po svém dvoudenním zasedání (20. a 21. března 2012) vybrala dva vítěze, a to soutěžní návrhy číslo 2 (MOBA studio s.r.o.) a číslo 7 (Roman Koucký architektonická kancelář s.r.o.).

 
 
 
 

V urbanistické soutěži k novému územnímu plánu Plzně zvítězily dva týmy

Porota urbanistické soutěže „Plzeň – vnitřní město“, jejíž výsledky se stanou jedním z podkladů pro zpracování nového územního plánu, po svém dvoudenním zasedání (20. a 21. března 2012) vybrala dva vítěze, a to soutěžní návrhy číslo 2 (MOBA studio s.r.o.) a číslo 7 (Roman Koucký architektonická kancelář s.r.o.).


Do soutěže bylo odevzdáno dvacet soutěžních návrhů. Jeden návrh nebyl připuštěn do řádného posuzování pro porušení závazných podmínek a byl posouzen mimo soutěž,“ vysvětluje předseda poroty doc. Ing. arch. Jan Jehlík. „Celková úroveň odevzdaných návrhů byla velmi vysoká. Porota oceňuje úsilí účastníků a považuje soutěž za cenný zdroj úvah a informací o městě a jeho možném vývoji,“ doplňuje Jehlík.

Formou ideové soutěže, kterou jsme vyhlásili na konci loňského roku, jsme chtěli získat nové názory na řešení urbanistické koncepce města. S autory oceněných návrhů nyní zahájíme jednání o spolupráci. Výsledky soutěže a doporučení odborné poroty projednáme s dalšími složkami města. Rozhodující slovo bude mít dubnové zastupitelstvo,“ vysvětluje ředitelka Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně Ing. Irena Vostracká. Veřejnosti se představí všechny soutěžní návrhy na výstavě v Měšťanské besedě v červnu 2012.
 
Citace z hodnocení poroty
Návrh číslo 7 a návrh číslo 2 vyjadřují, dle názoru poroty, nejsilněji určitý názor na centrální část města, na město jako celek i v širším kontextu regionálním graficky pregnantní formou a mohou tudíž reprezentovat týmy a osobnosti, které mohou být oporou zpracovateli a pořizovateli územního plánu, jakož i městu ve složitých jednáních, která město v souvislosti s pořízením nového plánu čekají.
 
Udělená ocenění
1. cena 325 000 Kč
návrh č. 2 – MOBA studio s.r.o.
autorský tým: Ing. arch. Igor Kovačević Ph.D., Ing. arch. Yvette Vašourková, Ing. arch. Kateřina Šrámková, Ing. arch. Barbora Šimonová, Ing. arch. Tereza Dufková, Ing. arch. Zuzana Kuldová, Michele Porsia, Federica Peruzzi
 
1. cena 325 000 Kč
autorský tým: doc. Ing. arch. Roman Koucký, Šárka Malá
 
2. cena 250 000 Kč
návrh č. 9
autorský tým: Ing. arch. Michal Dvořák, Ing. arch. Lukáš Grasse, Ing. arch. Libor Pánek, Ing. arch. Ivan Gogolák

3. cena – neudělena
 
odměna 60 000 Kč
návrh č. 17, který byl hodnocen mimo soutěž – MS architekti s.r.o.
autorský tým: Ing. arch. Michal Šourek, Ing. arch. Milan Ševčík, Idan Zveibil MSc.
 
odměna 40 000 Kč
návrh č. 3 – Ing. Tomáš Cendelín, Mgr. Ing. arch. Petr Jehlík, Ing. arch. Petr Klíma, M Arch. Marek Sivák, RNDr. Milan Svoboda
 
Územní plán
Územní plán města Plzně byl zpracován v roce 1995 a byl koncipován na návrhové období cca 15 let. Od svého schválení se pravidelně ve dvouletých cyklech aktualizuje formou změn. Město Plzeň v současné době pracuje na novém územním plánu. Hlavními důvody pro jeho zpracování jsou požadavky vyplývající ze stavebního zákona a potřeba reagovat na změny společensko-ekonomických podmínek.
 
Více informací o soutěži: www.ukr.plzen.eu
 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz