Ve Frýdku-Místku začala výstavba pavilonu chirurgických oborů

Ve Frýdku-Místku začala výstavba pavilonu chirurgických oborů

(14. 5. 2013) (ČTK) - Po pěti letech příprav začala minulý týden v nemocnici ve Frýdku-Místku výstavba nového pavilonu chirurgických oborů. Pětipodlažní objekt s heliportem by měl být dokončen v roce 2015. Náklady na stavbu a vybavení zdravotnickou technikou budou zhruba 526 milionů korun, většinu pokryje evropská dotace. ČTK to dnes řekla mluvčí nemocnice Jolana Filipová. Autorem projektu je arch. Jaromír Homolka z Atelieru PENTA (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Ve Frýdku-Místku začala výstavba pavilonu chirurgických oborů

(ČTK) - Po pěti letech příprav začala minulý týden v nemocnici ve Frýdku-Místku výstavba nového pavilonu chirurgických oborů. Pětipodlažní objekt s heliportem by měl být dokončen v roce 2015. Náklady na stavbu a vybavení zdravotnickou technikou budou zhruba 526 milionů korun, většinu pokryje evropská dotace. ČTK to dnes řekla mluvčí nemocnice Jolana Filipová. Autorem projektu je arch. Jaromír Homolka z Atelieru PENTA (doplněno Stavbaweb).Nový pavilon nahradí původní objekt, který musel být v roce 2010 kvůli havarijnímu stavu zbourán. Do nové budovy se přestěhují tři oddělení, která jsou nyní provizorně umístěna v jiných částech nemocnice, a to chirurgicko-traumatologické, ortopedické a urologické. Vznikne tam 107 nových lůžek a deset ambulancí. Všechna oddělení budou nově vybavena zdravotnickou technikou.

"Zahájení výstavby nového pavilonu ve frýdecko-místecké nemocnici koresponduje s dlouhodobými prioritami vedení kraje v oblasti zdravotnictví. Budování odborných center a zajištění jejich špičkového vybavení musí být součástí kvalitní a dostupné veřejné zdravotní péče pro naše občany," uvedl hejtman Miroslav Novák.

Právě stavba nového pavilonu chirurgických oborů patří k nejvýznamnějším letos zahájeným investičním akcím v krajských nemocnicích. V dubnu začala i další z velkých plánovaných staveb, a to výstavba nového pavilonu interních oborů ve Slezské nemocnici v Opavě. Pavilon bude dobudován za necelé tři roky a jeho výstavba bude stát 205 milionů korun, dalších 80 milionů korun bude na interiérové vybavení a přístrojovou techniku.

Moravskoslezský kraj ještě letos počítá například s rekonstrukcí gynekologicko-porodního oddělení v Nemocnici s poliklinikou Karviná-Ráj nebo rekonstrukcí ARO v nemocnici v Třinci.

Doplněno Stavbaweb:
Více informací a další vizualizace naleznete na stránkách autorů - Atelieru Penta -
zde.

Související články:
Ve Frýdku-Místku se chystá výstavba pavilonu chirurgických oborů 6.8.2012

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Zdravotnictví

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz