Ve Skvrňanech začíná výstavba atletického stadionu

Ve Skvrňanech začíná výstavba atletického stadionu

(11. 8. 2011) Zpracovatelem projektové dokumentace I. etapy je AS Projekt, s.r.o., stavbu na základě výsledku výběrového řízení provádí firma SWIETELSKY stavební s.r.o.

 
 
 
 

Ve Skvrňanech začíná výstavba atletického stadionu

Zpracovatelem projektové dokumentace I. etapy je AS Projekt, s.r.o., stavbu na základě výsledku výběrového řízení provádí firma SWIETELSKY stavební s.r.o.

 Výstavba atletického stadionu může začít. Stavebníci dnes od města převzali pozemek ve Skvrňanech, na kterém má do roku 2013 stát areál splňující evropské parametry. V první etapě vznikne ovál s osmi drahami a vnitřní prostor pro další disciplíny. Druhá a třetí fáze počítá s výstavbou tribuny se zázemím, tunelu pro trénování v zimě a parkoviště.

Podle původních předpokladů měl být ovál v srpnu již dokončen. „Výběrové řízení se uskutečnilo ve stanoveném termínu, ale jeden z neúspěšných uchazečů se odvolal. Tím se začátek výstavby posunul,“ vysvětlil Petr Rund, technický náměstek primátora. „Z našeho pohledu je zásadní stavbou běžecký ovál, a proto jsme harmonogram přizpůsobili tak, že pokud to klimatické podmínky dovolí, bude postaven do konce října,“ dodal náměstek.

Ovál firma vybuduje podle požadavků mezinárodní atletické federace. „Je dlouhý čtyři sta metrů, o poloměru 36,5 metru, s osmi dráhami a tartanovým povrchem. Na vnitřním travnatém prostoru najdou místo ostatní disciplíny. Své sektory tu budou mít například dálkaři, tyčkaři, výškaři, diskaři, kladiváři nebo oštěpaři,“ upřesnil náměstek Rund.

Finanční náklady na I. etapu jsou odhadnuty bezmála na 22,5 milionu korun.

Tribuna a speciální tunel se budou stavět ve druhé etapě. Stavba tribuny s kapacitou 1 400 diváků má začít v příštím roce. Uvnitř vzniknou šatny, posilovna, takzvaná regenerace a rovněž místo pro cílovou kameru. Sto dvacet metrů dlouhý tunel poskytne atletům možnost trénovat i v zimě.

Celý areál by měl být dokončen v roce 2013. Město na něj vyčlenilo částku ve výši 67 milionů korun.

Do května využívali plzeňští atleti stadion ve Štruncových sadech. Po zahájení jeho přestavby na ryze fotbalový začali trénovat na sportovním hřišti 33. základní školy ve Skvrňanech.
tisková zpráva
Magistrát města Plzně

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz