Ve Vladivostoku propojili největší lanový most na světě

Ve Vladivostoku propojili největší lanový most na světě

(12. 4. 2012) Vladivostok (Rusko) 12. dubna (ČTK) - Týmy ruských stavbařů v noci na dnešek propojily mostní konstrukci obřího lanového mostu ve Vladivostoku, který je podle ruských médií největší svého druhu na světě. Most má překlenout zátoku Východní Bospor a spojit město Vladivostok s přilehlým ostrovem Russkij.

 
 
 
 

Ve Vladivostoku propojili největší lanový most na světě

Vladivostok (Rusko) 12. dubna (ČTK) - Týmy ruských stavbařů v noci na dnešek propojily mostní konstrukci obřího lanového mostu ve Vladivostoku, který je podle ruských médií největší svého druhu na světě. Most má překlenout zátoku Východní Bospor a spojit město Vladivostok s přilehlým ostrovem Russkij.

Foto ČTK

Mostní konstrukce je dlouhá 3,1 kilometru, ale unikátní je zejména střední zavěšená část, která je svou délkou 1104 metrů nejdelší na světě. V souladu s projektem bylo střední pole mostu zavěšeno na pilířích vysokých 320 metrů, což je údajně další světový unikát.

Most spojuje pevninský Nazimovův poloostrov s ostrovním mysem Novosilského. Celková délka použitých lan je 54 kilometrů. Poslední část mostu byla uložena s denním zpožděním, protože stavební práce narušoval silný vítr. Konstrukce tak byla sestavena až dnes v noci během tříhodinové operace za umělého osvětlení.

Nový most, který bude slavnostně otevřen 1. července, má být ozdobou asijsko-tichomořského summitu, který bude metropole ruského Dálného východu hostit letos v září. Summit by měl podle organizátorů odstartovat novou turistickou éru v dějinách Vladivostoku.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz