Vedení Litomyšle vybralo návrh na bytovou výstavbu u nemocnice

Vedení Litomyšle vybralo návrh na bytovou výstavbu u nemocnice

Z. Kopala, 570 01 Litomyšl

(6. 2. 2020) Domy by se měly stavět podle návrhu architekta Aleše Buriana

 
 
 
 

Vedení Litomyšle vybralo návrh na bytovou výstavbu u nemocnice

(ČTK) - Bytové domy v ulici Zdeňka Kopala v Litomyšli by se měly stavět podle návrhu architekta Aleše Buriana. Rada města jej vybrala v soutěži na prodej pozemku a zástavbu lokality v blízkosti nemocnice, do níž se přihlásily čtyři developerské společnosti se sedmi projekty. Návrh bude ještě schvalovat zastupitelstvo města.

"Projekt splňuje nejlépe požadavky na moderní bydlení. Brali jsme v potaz veřejné prostory, počet a skladbu bytů, investor nabízí také komunitní prostory, parkování v garážích a kvalitní společné prostory," řekl novinářům 5. února 2020 starosta Daniel Brýdl (Generace 89).

Pro soutěž radnice stanovila pevné podmínky, cena za pozemek součástí nebyla. Investoři museli dodržet výšky objektů. Budovy musejí mít zelené střechy a parkovací místa pod zemí. Město také zvažuje, že v oblasti obnoví původní ovocný sad a vybuduje protipovodňové poldry.

Vítězný návrh představují tři domy s velkými lodžiemi a zelenými střechami spojené veřejným prostorem, jehož součástí budou i komerční provozovny, například kavárna nebo kadeřnictví. Celkem by zde mělo být kolem 70 bytů.

Město za pozemky požaduje 3,36 milionu korun. Zároveň má developer při budování bytových domů zajistit výstavbu potřebných inženýrských sítí, komunikací a parkovacích ploch, udělat terénní úpravy a vysadit zeleň.

Doplněno Stavbaweb:
Nedostatek bydlení je jedním z největších problémů Litomyšle. Vedení města se snaží nepříznivou situaci řešit. Developerům město nabízí tři lokality ke koupi a výstavbě, kde by do několika let mohly vzniknout další desítky domů a bytů. Více ZDE.

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz