Venkovní bazén na Slovanech se po rekonstrukci opět otevřel veřejnosti

Venkovní bazén na Slovanech se po rekonstrukci opět otevřel veřejnosti

(14. 6. 2011) Opravu bazénu provedlo město Plzeň v souladu s aktualizací studie rozvoje plaveckého areálu v Plzni na Slovanech zpracovanou v roce 2009 architekty Pavlem a Danielem Němečkovými.

 

 
 
 
 

Venkovní bazén na Slovanech se po rekonstrukci opět otevřel veřejnosti

Opravu bazénu provedlo město Plzeň v souladu s aktualizací studie rozvoje plaveckého areálu v Plzni na Slovanech zpracovanou v roce 2009 architekty Pavlem a Danielem Němečkovými.

 

Stav před zahájením Stav před zahájením

Stav po ukončeníOblíbený venkovní bazén v plaveckém areálu na Slovanech je opět otevřen veřejnosti. Plánovaná rekonstrukce jej uzavřela na podzim minulého roku. Došlo při ní k výměně technologie a dlažby včetně ubourání čelní stěny bazénu a vybudování nové.

„Potrubní systém venkovního bazénu byl za hranicí životnosti. Při rekonstrukci se kompletně vyměnila technologie a oddělila se od brouzdaliště pro děti. Tak vznikly dva na sobě nezávislé systémy cirkulace, jeden pro dětské brouzdaliště, druhý pro velký bazén. Teplota vody, vypouštění, napouštění a zajištění hygienických podmínek se nyní bude regulovat samostatně,“ vysvětlil technický náměstek Petr Rund.

U bazénu se rovněž se ubourala přední stěna a zabudovaly se nové trysky na dno. Vzhledem k instalaci nových trysek došlo ke zvýšení dna vany. „Dno se zvýšilo zhruba o čtyřicet centimetrů i vzhledem k tomu, aby voda dosahovala předepsané hloubky. V části atrakcí je to 1,1 metru a v plavecké části 1,7 metru,“ vysvětlil náměstek. Bazén je odlišen barevně, plavecké dráhy označují vodící prvky na dně. Rozměry zůstaly stejné, délka padesát a šířka dvacet jedna metrů. Voda je vyhřívána nadále na 24 – 25 °C, u brouzdaliště může dosáhnout až 28 °C.

Novou podobu má i místo pro opalování mezi vnitřním a venkovním bazénem známé jako sluneční lavice. Dlažbu vystřídalo dřevo. „Sluneční lavice je obložena ušlechtilým dřevem, které je odolné povětrnostním vlivům a pro návštěvníky bude určitě příjemnější a pohodlnější,“ uvedl Petr Rund.

Opravu bazénu provedlo město Plzeň v souladu s aktualizací studie rozvoje plaveckého areálu v Plzni na Slovanech zpracovanou v roce 2009 architekty Pavlem a Danielem Němečkovými za 24,3 milionů korun včetně pořízení projektové dokumentace a technického dozoru.

Plavecký bazén na Slovanech byl uveden do provozu 1. září 1986. O rok později se dostavěla venkovní část. Průměrná roční návštěvnost se pohybuje kolem půl milionu lidí. Cena za vstup do venkovního bazénu zůstala stejná jako loni. Na celý den je za 100 korun.

Stav po ukončení

TISKOVÁ ZPRÁVA Magistrátu města Plzně

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz