Venkovní obývák

Venkovní obývák

Benice, Středočeský kraj

(6. 11. 2020) Kryštof Štulc

   
 
 
 
 

Venkovní obývák

Rodinný dům na předměstí Prahy, velikost zahrady tak akorát. Dost velká, aby se na zahradě dalo pohodlně žít, ale zároveň dost malá na to, aby se dala udržet v detailu, jaký bychom očekávali spíš v interiéru.
Zahrada byla na začátku jen holá travnatá plocha. Na plnohodnotné žití venku to nebylo. A proto jsme postupně doplnili venkovní zastřešenou kuchyni, na ni navazující terasu a bazén, dále různá krytější zákoutí, sezení, relaxační kouty, místa na grilování a podobně. Na hraní fotbálku a trampolínu samozřejmě také prostor zbyl. Kuchyně s krytým sezením je transformovaná zmenšením garáže. K ní je přistavěná veliká „skříň“, do níž je ukrytá bazénová technologie a místa na skladování. Je po ní možné vystoupat jako po schodech na plochou střechu s užitkovou a bylinkovou zahrádkou.
Na malou plochu jsme museli umístit překvapivě hodně fungujících a navzájem provázaných věcí. Od kuchyně přes gril, bazén, sezení na terasách, koutech a odpočinkových zákoutí až po skladování dřeva a bazénovou technologii. Kromě designu bylo zásadní detailní a chytré řešení organizace celého prostoru.
Autorská zpráva

Autor: Kryštof Štulc; spolupráce Veronika Matoušová, Atelier Flera

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Dokončení

2015

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz