Vídeňská hospodářská komora ocenila nejkrásnější předzahrádky

Vídeňská hospodářská komora ocenila nejkrásnější předzahrádky

(8. 7. 2013) Vídeňská hospodářská komora (WWK) vyhlásila cenu „Goldener Schani“ roku 2013 (Zlatý Schani) a vybrala nejkrásnější předzahrádky restaurací a kaváren. WWK uděluje ceny v kategoriích: klasická předzahrádka, zahrádka „V zeleni“ a „Ukryté klenoty“

 
 
 
 

Vídeňská hospodářská komora ocenila nejkrásnější předzahrádky

Vídeňská hospodářská komora (WWK) vyhlásila cenu „Goldener Schani“ roku 2013 (Zlatý Schani) a vybrala nejkrásnější předzahrádky restaurací a kaváren. WWK uděluje ceny v kategoriích: klasická předzahrádka, zahrádka „V zeleni“ a „Ukryté klenoty“

Freiwild - Goldener Schani 2013 - Fllorian Wieser Zur Goldenen Glocke - Goldener Schani 2013 - Florian Wieser
Klee am Hanslteich - Goldener Schani 2013 - Florian Wieser
„Předzahrádky, kterých je ve Vídni přes 2 000 formují v letních měsících obraz města Vídně představují pro veřejnost silný magnet a oázu odpočinku. Cenou „Goldener Schani“ chceme poukázat na nejkreativnější gastronomické podniky ve městě." uvedla Brigitte Janková prezidentka WWK. V kategorii klasická předzahrádka letos vyhrála restaurace „freiwild – hörBAR.trinkBar.essBAR“ v centrálně položemém  městském obvodě. "V zeleni" patří jezerní oáze restauraci na okraji města „Klee am Hanslteich“. „Ukryté klenoty“ reprezentuje „Zur Goldenen Glocke“ nedaleko tržiště Naschmarkt. Do soutěže se přihlásilo přes 100 provozovatelů zahrádek. V porotě usedly zástupci z oblasti ekonomie, městské správy, médií, designu a architektury.

Proč SCHANI? Předzahrádka = Schanigarten
„Schanigärten“ mají ve Vídni dlouhou tradici ... sahají až hluboko do historie ... Vídeňské přízvisko „Schani“ - to znamená Jeann nebo Johann ... tak se totiž podle jednoho vyprávění zřejmě jmenoval pomocník prvního hospodského, který nechal vynosit stolky a židle přímo před svůj lokál. Tradice sahá na konec 18. století, kdy bylo uděleno první povolení pro provozování předzahrádek.

Fotografie
Copyright: WKW / Sparte Tourismus, Fotograf: F. Wieser
Zdroj: wko.at/wien (com)

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz