Vienna Point II

Vienna Point II

(26. 3. 2012) Vienna Point v Brně se rozroste o další stavby. Autorem projektu Vienna Point II  je Tomáš Zlámal (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Vienna Point II

Vienna Point v Brně se rozroste o další stavby. Autorem projektu Vienna Point II  je Tomáš Zlámal (doplněno Stavbaweb).

Vienna Point II ( foto: autor - Madla / vyfotprojekt.cz)
Vienna Point II
Brno 23. března (ČTK) - Společnost Vienna Point v Brně dokončí letos v červnu 17patrovou administrativně-technologickou budovu, která vzniká ve stejnojmenném komplexu na jihu města. Do výstavby celého parku zatím investovala několik stovek milionů korun. V další fázi chce pokračovat až do roku 2014, řekl ČTK zástupce investora Dalimil Ospalý.

Nová výšková budova má 53 metrů. V jižní části města patří k nejvyšším. Podle Ospalého je více než polovina prostor předem zamluvená. "Nestavíme spekulativně, ale vždy podle požadavků doby i trhu," uvedl Ospalý.

Letos chce VIENNA POINT dokončit také další z technologických objektů. Měl by sloužit například pro design a inovace polygrafického zařízení. "Uživatel patří do velké nadnárodní skupiny. Vytvoří několik desítek nových pracovních míst," uvedl Ospalý. Jméno firmy neuvedl.

V technologickém parku má být podle webu firmy pět objektů. Dnes už větší část podnikatelského areálu stojí. Jedním z objektů je rekonstruovaná budova bývalého brněnského Chemontu. Větší část dalších investic má být dokončena letos a příští rok. "Do modernizace dalších objektů chceme investovat do roku 2014 dalších zhruba deset milionů eur," uvedl Ospalý.

Podle Regional Research Fora, které pravidelně sleduje stavby a pronájmy kancelářských prostor, je Vienna Point II s 8000 metry čtverečními kancelářských ploch jednou z největších investic developerů v Brně pro letošní rok.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz