Vienna Point II

Vienna Point II

(26. 3. 2012) Vienna Point v Brně se rozroste o další stavby. Autorem projektu Vienna Point II  je Tomáš Zlámal (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Vienna Point II

Vienna Point v Brně se rozroste o další stavby. Autorem projektu Vienna Point II  je Tomáš Zlámal (doplněno Stavbaweb).

Vienna Point II ( foto: autor - Madla / vyfotprojekt.cz)
Vienna Point II
Brno 23. března (ČTK) - Společnost Vienna Point v Brně dokončí letos v červnu 17patrovou administrativně-technologickou budovu, která vzniká ve stejnojmenném komplexu na jihu města. Do výstavby celého parku zatím investovala několik stovek milionů korun. V další fázi chce pokračovat až do roku 2014, řekl ČTK zástupce investora Dalimil Ospalý.

Nová výšková budova má 53 metrů. V jižní části města patří k nejvyšším. Podle Ospalého je více než polovina prostor předem zamluvená. "Nestavíme spekulativně, ale vždy podle požadavků doby i trhu," uvedl Ospalý.

Letos chce VIENNA POINT dokončit také další z technologických objektů. Měl by sloužit například pro design a inovace polygrafického zařízení. "Uživatel patří do velké nadnárodní skupiny. Vytvoří několik desítek nových pracovních míst," uvedl Ospalý. Jméno firmy neuvedl.

V technologickém parku má být podle webu firmy pět objektů. Dnes už větší část podnikatelského areálu stojí. Jedním z objektů je rekonstruovaná budova bývalého brněnského Chemontu. Větší část dalších investic má být dokončena letos a příští rok. "Do modernizace dalších objektů chceme investovat do roku 2014 dalších zhruba deset milionů eur," uvedl Ospalý.

Podle Regional Research Fora, které pravidelně sleduje stavby a pronájmy kancelářských prostor, je Vienna Point II s 8000 metry čtverečními kancelářských ploch jednou z největších investic developerů v Brně pro letošní rok.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz