Vikár & Lukács Architects: Nové sídlo maďarského autoklubu

Vikár & Lukács Architects: Nové sídlo maďarského autoklubu

(14. 12. 2011) Ikonické, nové sídlo maďarského autoklubu ve tvaru písmene "a" v blízkosti mostu přes Dunaj v Budapešti je i výrazným mezníkem, orientačním bodem pro projíždějící řidiče ve čtvrti Ujpest.

 
 
 
 

Vikár & Lukács Architects: Nové sídlo maďarského autoklubu

Ikonické, nové sídlo maďarského autoklubu ve tvaru písmene "a" v blízkosti mostu přes Dunaj v Budapešti je i výrazným mezníkem, orientačním bodem pro projíždějící řidiče ve čtvrti Ujpest.Místo: Budapešť, Maďarsko
Klient:
Magyar Autóklub
Architekt:
Vikar & Lukacs Architect Studio
Projektový tým: András Vikár, István Lukács, Balázs Domokos, András Klopp
Projekt: 2007
Realizace: 2010-2011
Celková plocha: 3430 m2
Foto: Tamás Bujnovszky, Gabor F. Tóth, Civertan,
archiv autorů

Budapešťské architektonické studio vikár & lukács získalo zakázku na autoklub na základě vítězství v soutěži, která se konala před čtyřmi lety. Hlavním znakem budovy je oplechované žebro o tloušťce jeden metr, které obemyká celou konstrukci a vykresluje písmeno "a". Vložená skleněná závěsová stěna se na kovovém materiálu odráží.

V přízemí se nalézají hlavní vstupní hala a služební vchod. Recepční zóna z výrazně barevného akrylátu naznačuje směr cesty a obsahuje logo autoklubu. Ve vyšších patrech jsou různě velké kanceláře. Terasa na střeše nejvyššího patra má sloužit jako venkovní společné centrum. K vytápění a chlazení budovy je použit geotermální energetický systém, takže střešní zóna mohla zůstat bez technických zařízení.  
recepční hala


zasedací místnost 

interiér kanceláře
terasa v nejvyšším patře

hlavní vstupsituace


boční a čelní pohled


řez


běžné patroskici a model


diagram
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz