Víkendová vila v Chile

Víkendová vila v Chile

(15. 8. 2016) Chybik+Kristof Architects & Urban Designers

   
 
 
 
 

Víkendová vila v Chile

Rodinná víkendová vila je umístěna v centrální části chilského pobřeží nedaleko města Cachagua, region Valparaiso, asi 180 km od Santiaga. Pozemek je vystaven silným větrům od jihu a intenzivnímu slunci od jihozápadu. Návrh oba fakty zohledňuje a zároveň těží z panoramatického výhledu na oceán. Navržená koncepce stírá rozdíl mezi interiérem a exteriérem a vytváří ideální podmínky pro bohaté užívání venkovních i vnitřních prostor po celý rok.

V návrhu je požito minimum materiálů. Střecha je řešena jako betonová skořepina, podlahy jako betonové stěrky s přímým přechodem z exteriéru do interiéru. Bazén bude nerezový. Okenní rám má zároveň nosnou funkci, jedná se o masivní ocelové prvky. Zasklení je řešeno tepelně izolačním trojsklem a mimo výstup na terasu je navrženo jako bezrámové.

Autorská zpráva

Tým: Ondřej Chybík, Michal Krištof, Martin Holý

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz