Víkendový apartmán v Jizerských horách

Víkendový apartmán v Jizerských horách

(20. 10. 2022) Markéta Bromová architekti

   
 
 
 
 

Víkendový apartmán v Jizerských horách

Apartmán se nachází v novostavbě v Jizerských horách. Byt je v přízemí domu, a tedy je přímo fyzicky i vizuálně propojen s okolní krajinou. Do apartmánu se vstupuje ze druhého patra malou předsíní, která navazuje na dvouramenné schodiště. Tuto cestu přes předsíň a sestoupením po schodech do nižšího patra přímo do nitra bytu lze chápat jako jakýsi filtr. Ocitnete se v dlouhé chodbě, ze které vedou dveře do jednotlivých ložnic a koupelny nebo samostatné toalety. Chodba také rozděluje byt na dvě funkční části – technické zázemí (koupelny, toaleta, sauna, kuchyně) a obytné prostory (ložnice a obývací prostor s krbem a jídelním koutem). Průhled chodbou na část vykukující kuchyně Vás navede do hlavního prostoru, kde se soustředí celé dění kolem krbového tělesa. To také vyčleňuje pohodlné sezení do tvaru U, které je vetknuto mezi krb a stěny. Naproti němu je umístěn jídelní stůl s lavicí, která je pokračováním linie kuchyňské linky.

Hlavní koncept návrhu tvoří dva opačné a doplňující se principy. Nadčasová a velmi odolná betonová stěrka, která byla nutností vzhledem k početné rodině a uvažovanému provozu, je na podlaze v celém bytě. Druhý princip vychází z historického charakteru interiérů chalup a venkovských domů. Materiálové řešení a zpracování podhledů v hlavním prostoru, kuchyně, vestavných skříní a krbového tělesa odkazuje na tradiční řešení, které ovšem zachovává moderní nároky na estetiku nebo na údržbu.

Materiály
Beton – kuchyňská deska, atypová umyvadla
Patinovaná mosaz – obklad digestoře
Masivní dřevo – nábytek
Keramický ručně vyráběný obklad – krb


Autorská zpráva
Foto: Veronika Raffajová

Studio: Markéta Bromová architekti
Autor: Ing. arch. Markéta Bromová
Projekční tým: Ing. arch. Petra Ciencialová
Umístění projektu: Jizerské hory
Rok projektu: 2019
Rok dokončení: 2021
Užitná plocha: 83 m²

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2021

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz