Viktoria Žižkov center

Viktoria Žižkov center

(2. 3. 2015) Developerská skupina CTR Group plánuje na takřka hektarovém pozemku mezi ulicemi Seifertova a Krásova postavit 189 bytů a 4500 m2 komerčních ploch, většinou kanceláří. Vyrůst má i 240 podzemních garážových stání, supermarket, restaurace, kavárna, lékárna a pobočka banky. Autorem návrhu stavby je CTRgroup, autorem dokumentace pro ÚR je STOPRO (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Viktoria Žižkov center

Developerská skupina CTR Group plánuje na takřka hektarovém pozemku mezi ulicemi Seifertova a Krásova postavit 189 bytů a 4500 m2 komerčních ploch, většinou kanceláří. Vyrůst má i 240 podzemních garážových stání, supermarket, restaurace, kavárna, lékárna a pobočka banky. Autorem návrhu stavby je CTRgroup, autorem dokumentace pro ÚR je STOPRO (doplněno Stavbaweb).


Plánované byty a kanceláře u Viktorie nepotřebují dokumentaci EIA

(ČTK) - Polyfunkční budova s byty a kancelářemi, která má za 800 milionů korun vyrůst u fotbalového stadionu žižkovské Viktorie, nemá významný vliv na životní prostředí. Investor tak nemusí dělat dokumentaci EIA, rozhodl pražský magistrát. Musí ale splnit sedm podmínek, například zajistit pouze denní provoz chystané prodejny potravin či co největší využití původní zeleně.

Další podmínky upravují dopravní situaci v okolí stavby a nařizují přijmout opatření ke snížení dopadům provozu polyfunkční budovy na okolí.

Výstavbu připravuje dceřiná společnost Viktoria Žižkov, v níž měla podíl i městská část Praha 3. Ta před lety do projektu s názvem Viktoria Žižkov Center vložila pozemky. Na konci roku 2013 se zastupitelé rozhodli akcie ve Viktorii Žižkov prodat. Do městské pokladny výměnou přibylo 93 milionů korun. Podíl ve společnosti měl i fotbalový klub Viktoria Žižkov.

Doplněno Stavbaweb:
Plánovaný projekt multifunkčního objektu Viktoria Žižkov center na ploše 9400 m2 zahrnuje vznik dvou nových budov A a B a také jedné ulice mezi nimi. Objekt A bude sloužit především bydlení, v objektu B se bude nacházet restaurace, kanceláře a prodejny. Autorem návrhu stavby je CTRgroup, autorem dokumentace pro ÚR je atelier Stopro architects.
Více informací a další vizualizace najdete na stránkách občanského zpravodaje Prahy 3 ZDE a na stránkách developera ZDE. 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz