Vila Ch

Vila Ch

Valašské Meziříčí

(13. 12. 2021) Zdeněk Trefil

   
 
 
 
 

Vila Ch

Vila stojí na pozemku, který se svažuje k severozápadu. Jsou odtud nádherné výhledy na západní panorama Valašského Meziříčí i na beskydské vrcholy včetně hřebenu Radhoště. Hlavní vstup a příjezd k domu je ze severu. Dům jsme koncipovali jako třípodlažní: vchod je v přízemí, první patro je obytné, druhé ložnicové s prosklenou vyhlídkou u schodiště. Prostorový koncept je variací na „Raumplan“. Hlavní obytné místnosti jsme orientovali na jižní stranu, ložnice nabízí rozmanitost výhledů od východu na západ. Signifikantním prvkem domu je velkoformátové prosklení s nadsvětlíkem ve schodišťové hale ve 3.NP, které v nejvyšším místě domu nabízí nerušené dálkové výhledy.

 
Dům je z větší části postaven v cihelné technologii s vnějším kontaktním zateplením, vodorovné konstrukce byly realizovány jako monolitické železobetonové.

Autorská zpráva
Foto: Robert Žákovič

Autor: Ing. arch. Zdeněk Trefil
Spolupráce stavební část: Petr Ramík
Dodavatel stavby: VALSTAV s.r.o.
Okna: Janošík

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2021

 
 
 
 
49.4718053
17.9711272
Vila Ch

Vila Ch
Valašské Meziříčí

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz