Vila na Prameni

Vila na Prameni

Praha - Dolní Břežany

(20. 12. 2017) Pavlíček Hulín architekti

   
 
 
 
 

Vila na Prameni

Pozemek na hraně nové zástavby obce Dolní Břežany neposkytuje příliš mnoho možností odkazovat se návrhem na historický, krajinný nebo urbánní kontext. Požadavkem klienta bylo pojetí stavby jako moderní vily, volně inspirované racionalitou a jednoduchostí funkcionalismu. V programu byl kladen důraz zejména na velkorysý obývací prostor s venkovní terasou. Koncepce návrhu spojuje tyto základní předpoklady a charakterizuje dům jako „balvan v trávě".
Kompaktnost hranolu narušují dva kryté vstupy a terasa. Prostoru prvního nadzemního podlaží vévodí schodišťová hala, která je pohledově i objemově propojená s obývacím pokojem a jídelnou. Obývací pokoj je otevřen přes dvě podlaží a opatřen velkorysými okny s výhledem do krajiny. V severní části přízemí je technická zóna, celé podlaží bylo řešeno jako bezbariérové. Otevřený prostor se propisuje i do druhého nadzemního podlaží, kde pokračuje galerií s výhledem na obývací pokoj. I přes toto vizuální a prostorové propojení nabízí všechny místnosti v klidové části domu dostatečné soukromí. Fasády jsou pojednány jako kompaktní jednolité plochy pokryté obkladem z kamene.
Samostatným objemem je zahradní altán, porostlý popínavými rostlinami, který se tak stává zeleným šperkem zahrady.

Autorská zpráva
Foto: Šimon Jiráček


 
Autoři: Jaroslav Hulín, Jiří Pavlíček, Pavel Špringl, Šimon Jiráček
Zastavěná plocha: 191,13 m2
Plocha pozemku: 956 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2017

 
 
 
 
49.9632141
14.4585114
Vila na Prameni

Vila na Prameni
Praha - Dolní Břežany

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz