Vila pod korunami borovic

Vila pod korunami borovic

Praha – Klánovice

(5. 3. 2018) KLANC ARCHITEKTI

   
 
 
 
 

Vila pod korunami borovic

Na rovinatém pozemku pod korunami borovic ve vilové čtvrti na periferii Prahy jsme navrhli dvoupodlažní dům s plochou střechou. U vstupu je přízemní přístavba garáže, která má vegetační střechu, směrem do zahrady je přístavba relaxační místnosti s vnitřním bazénem. Tyto tři hlavní hmoty, tvoří gradující kompozici, která vytváří siluetu celého domu.
Každá z hlavních hmot domu byla provedena v jiném materiálu. Terasy a vstupní zastřešený prostor je obložený cedrovým obkladem, kuchyň betonovou stěrkou, hlavní hmota domu včetně bazénové haly ve dvou barvách omítky – béžové a hnědé. Nosná konstrukce je kombinací zděné konstrukce přízemí a do interiéru přiznaného dřevěného trámového stropu ploché střechy prvního patra. Navrhovali jsme i celý interiér, který byl vyrobený na zakázku u jedné truhlářské firmy. Dřevěné obklady stěn, stupně schodů, knihovny a ložnice jsou z teakové dýhy, kuchyň je v ručně vyráběném vysokém lesku, koupelnový nábytek je teakový masivní. Charakteristickým rysem interiéru je podlaha z epoxidové stěrky ve stejné barvě v celém domě. Jedná se o nízkoenergetickou stavbu v kategorii A, vytápěnou tepelným čerpadlem, větrání zajišťuje rekuperace.
Autorská zpráva

Autor: Ing. arch. Tomáš Klanc; spoluautor Ing. arch. Kryštof Spilka

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz