Vila s výhledem

Vila s výhledem

Brno

(28. 1. 2019) Fandament Architects

   
 
 
 
 

Vila s výhledem

Hlavní myšlenkou bylo vytvořit stavbu, která by svou hmotou dotvořila panorama okolí, svým charakterem zaujala v lokalitě post domu, který ji místo přisuzuje. Svým vnitřním uspořádáním i celkovým charakterem se měla stát pro obyvatele domu hradem.

Výhled a prostorové uspořádání navržené v symbióze se svažitým terénem daly vzniknout výjimečnému domu na výjimečné parcele. Hlavním motivem je prosklená část domu čnící nad údolím a poskytující uživatelům jedinečný výhled na Brno ze všech hlavních obytných místností a dokonce i z koupelny. Při příchodu z ulice je jasně čitelná koncepce dvou hmot - tmavého přízemí a světlého patra, které se do sebe zakusují a navzájem se prolínají.
Obdélníkový pozemek na jižním svahu s nádherným výhledem na celé město a svratecké údolí se nachází mezi moderní vilovou výstavbou z východu a lesem a zahradami ze západu.
Pozemek je koncepčně rozdělen na 4 části: vstupní nádvoří, dům, terasu a zahradu. Vila je osazena v jeho horní polovině tak, že vjezd, parkování, vstupní a zároveň hlavní společenské patro jsou přístupné z úrovně nájezdu. Horní patro je privátní klidové. Spodní wellness patro bylo zapuštěno pod terén, nachází se pod vstupním patrem. Směrem do zahrady komunikuje s prostornou terasou s venkovním bazénem. Ve spodní části pozemku, kde se nachází zahrada, byl navržen tradiční vinohrad s posezením.
Zásadním prvkem interiéru je schodišťová hala s monolitickým točitým schodištěm, které tvoří vertikální komunikační osu domu a zároveň vnitřek domu prosvětluje díky své západní prosklené stěně. Dalším je pak hlavní obytný prostor, jehož součástí je jídelna s návazností na kuchyni a převýšený obývací pokoj. Je zde umístěn travertinem obložený krb, nad nímž probíhá galerie s knihovnou. Z obývacího pokoje je přístupná velkorysá lodžie, která je dále propojena s venkovní terasou a monumentálním terénním schodištěm.
Interiér jsme řešili dle požadavků investora v minimalistickém duchu s maximální jednoduchostí užitých prvků i počtu materiálů. Je užito pouze bílé a tmavě šedé barvy, přičemž travertinový obklad krbu a koupelen pak tvoří doplňující akcent.
Autorská zpráva
Foto: Jakub HolasZastavěná plocha: 349,6 m2
Obestavěný prostor: 2275,71 m3

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

28. 1. 2019 19:03:39. Re: Vila s výhledem. Karel

2. 10. 2019 10:22:50. Re: Vila s výhledem. Roman

 
 
 
 

28. 1. 2019 19:03:39. Re: Vila s výhledem. Karel

  Stavba je to pěkná a byla prý dokončena 2018, ale jako dokončená získala druhé místo ve stavbě Jihomoravského kraje za rok 2015. Tady se ale práší.

2. 10. 2019 10:22:50. Re: Vila s výhledem. Roman

  Tohle je novodobé podnikatelské baroko..opulence, monstróznost, prostorová odcizenost..jako showroom pro předvádění materiálů výrobků je to ok, ale k bydlení ??

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz